Otopratik Logo
close hamburger menu

Uno Hava Filtresi

Fiat markasının Türkiye’de en çok satan modellerinden birisi olan Uno, konforlu ve güvenli bir sürüş deneyimi sunması sayesinde sürücüler arasında popüler bir model olarak biliniyor. Elbette her araçta bulunduğu gibi Uno model araçların motor bütününü oluşturan parçalar arasında hava filtresi de bulunuyor ve motor sağlığının korunması için oldukça önemli bir parça olduğunu da unutmamak gerek. Bu parça dışarıdan gelen havanın motora temiz bir şekilde iletilmesi için büyük bir rol oynuyor. Otopratik’in her servis biriminde hava filtresi değişimi için yardım alacağınız zaman, alanında uzman teknik kadrosu tamamen çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm hizmet şeffaflığı ile sizleri bekliyor olacak. Zaman kaybetmemek ve daha hızlı bir şekilde servis desteği almak için Otopratik rehberliğinde güvenli bir şekilde Uno hava filtresi randevusu alabilirsiniz. 

Hava Filtresinin Araç İçin Önemi 

Aracınızı kullanmakta olduğunuz her türlü zorlu iklim koşullarında olmak üzere, motoru sıkıştırmadan gerekli olan havayı temiz bir şekilde motora iletmek ve motorunuzun nefes almasını sağlamak hava filtresinin temel görevleri arasında yer alıyor. Motora alınacak havanın, hava filtresinden geçmeden motora iletilmesi imkansızdır. Hava filtresinin görevini olması gerektiği gibi yerine getirmesi sonucunda, motora ulaşan hava temiz olur, motora verimli çalışması için ihtiyacı olan oksijen yeterli miktarda iletilir ve en önemlisi motor sağlığını koruyarak aracınızın ömrünü uzatır. 

Ancak aracınızda bulunan hava filtresi, eskimiş, işlevini yerine getiremeyen ve değiştirilmesi gereken bir filtre iste motora ulaşan havanın temizlenmeden gitmesini sağlayacaktır ve bu durum da motor sağlığınız için tehlikeli bir durumdur. İşe yaramayan hava filtresi, motora ulaşması gereken oksijenin yetersiz olmasına neden olur ve bu durum da motorun maksimum torka ulaşmasını engelleyerek performans kaybına neden olur. Bunların yanında motora ulaşan oksijen miktarı yetersiz olduğundan gaza ne kadar yüklenseniz de yakıtının büyük bir kısmı yanmadan egzozdan dışarı çıkacaktır ve bu durum da büyük bir yakıt israfına sebep olacaktır.

Uno Hava Filtresi Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir?

Uno model bir aracın hava filtresi, normal kullanım koşullarında her 10 bin kilometrede bir periyodik bakım veya muayene zamanlarında değiştirilmesi tavsiye edilmektedir. Buna rağmen bu sınır günümüzde sıklıkla rastlanan hava kirliliği ve zor hava koşulları nedeni ile 5 bin kilometrede bir de aracın performans şikayetleri üzerine değiştirilebilir. Güvenilir ve aracınız için uygun olan bir hava filtresi kullanmak ve Renault bakım servisinden kolay bir şekilde yardım almak için Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. 

Otopratik Fiat Servis Fiyatları

Tüm Otopratik servislerinde, araç onarım hizmeti için kullanılan yedek parçaların, aracın ömrünü uzatması ve ilk günkü gibi bir sürüş deneyimi sağlaması için, en kaliteli, orijinal ve garantili olmasına büyük özen gösterilir. Buna ek olarak müşteri memnuniyeti son derece önemli olduğundan, herkesin kolay bir şekilde faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunulmuştur. Bu onarım paketleri ve Uno hava filtresi fiyatları hakkında daha fazla bilgi almak için Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir. Sonrasında dilerseniz kendinize en uygun zaman için hızlı bir şekilde randevu oluşturabilirsiniz.