Otopratik Logo
close hamburger menu
Kolonya şimdi Otopratik güvencesiyle sizinle!

Kolonya şimdi Otopratik güvencesiyle sizinle!

Kolonya

En popüler dezenfekte araçlarından biri geleneksel kolonya. Hem sosyal kültürdeki yeri, hem dezenfekte etme gücü hem de kullanım kolaylığı için kolonya çok tercih ediliyor. Kolonyayı daha kullanışlı hale getirmek için de çeşitli şişe tasarımları üretiliyor. Özellikle sprey kolonya çeşitleri pratik bir kullanım sunuyor. Sprey başlıklı kolonya ile her yüzeye kolay ve eşit bir şekilde uygulama yapmak mümkün oluyor.

Kolonya içerdiği yüksek derece alkol sayesinde sterilizasyon işlemleri için kullanılabilecek en pratik ürün. Sahip olduğu hoş kokusu da eklendiğinde uzun süreli kullanılabilen bir ürün ortaya çıkıyor. Sağladığı hijyen sprey kolonya tüketiminde oldukça etkili oluyor. Sprey limon kolonyası kullanılabilecek alanları ve etkilerini yakından inceleyelim.

Sprey Kolonya Kullanım Alanları

Kolonya dünden bugüne çok yaygın bir şekilde kullanılıyor. Çok eskiden de evlerde olmazsa olmaz olan kolonya, hem serinlik vermesi hem de temizlik sağlaması ile vazgeçilmez ürünlerden biri olmuştur. Bugüne de baktığımızda yine en çok tercih edilen ürünlerden biri olduğunu görüyoruz. Özellikle sprey formda olması birçok ürün üzerinde de kullanılabilirliğini arttırıyor. Böylece güvenle kullanılabiliyor.

Özellikle el ve vücut üzerinde güvenle kullanılabilen bir ürün. Aloe vera ve gliserin ile güçlendirilen formülü sayesinde ellerinizi koruyarak keyifli bir kullanım sunuyor. Böylece 80 derece alkol ile temizlik sağlarken ellerinizi de korumuş oluyorsunuz. Sprey ile ellerinizde eşit dağılım sağlamanız da mümkün oluyor.

Yüzeyleri temizlemek için de oldukça kullanışlı bir ürün. Damlatmalı şişelerin aksine yüzeyleri çok fazla ıslatmadan temizlemenize olanak sağlıyor. Bu sayede araç bakımı yaparken de rahatça kullanabileceğiniz ürünler arasına giriyor. Böylece hem üründen tasarruf etmiş, hem de yüzeyin her ayrıntısına ürün temasını sağlamış oluyorsunuz.

Ortamın kokusunu ferahlatmak için de genel bir kullanım sağlayabilirsiniz. Ferah limon özü sayesinde hoş bir koku bıraktığı için bu amaçla da kullanmak mümkün. Ayrıca araç içinde başka birinin temas ettiği noktalar varsa hızlı bir şekilde temizlik sağlamak için yine sprey kolonyadan yararlanabilirsiniz. Bu noktada hijyen koruma sprey kolonya ile kolaylıkla sağlanabilir oluyor.

Sprey Kolonya Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kolonya sprey formda olduğu için direkt olarak solumaktan kaçınmak gerekir. Nihayetinde alkol içeren bir ürün olması bu açıdan riskli olabilir. Öte yandan yüz ve özellikle gözle temasından kaçınmalısınız. Bu noktalarda rahatsızlık verici tahrişlere sebep olabilir.

Kullanacağınız yüzeylerin de aşınmayacak cinsten olmasına özen göstermelisiniz. Bu ürün bir yüzey temizleyici olmadığı için aşınmalara sebep olabilir. Alkol oranı yüksek bir ürün olduğu için istenmeyen sonuçlar almamak adına bu konuda tedbirli davranmanız gerekebilir.

Sprey Kolonya Fiyatları

Sprey kolonya fiyatları hakkında birçok araştırma yapılıyor. Farklı ürünlerin farklı içerikleri bu çeşitliliğe sebep oluyor. Otopratik oto servis tarafından sunulan püskürtmeli kolonya ile siz de ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Ürünün hacmi ve başlığı sayesinde tasarruflu kullanımı ile bütçenize uygun bir tercih yapmış olursunuz.