Otopratik Logo
close hamburger menu
Antifriz ne zaman değişir?

Antifriz ne zaman değişir?

Antifriz Ne Zaman Değişir?

Otomobillerde antifriz soğuk havalarda aracın motorunun donmasını engellemek için donma derecesini düşüren bir sıvıdır. Aracın önemli parçası olan motorun düzgün bir şekilde çalışması ve ömrünün uzaması açısından en önemli sıvıdır. Peki antifriz ne sıklıkla değiştirilmeli? Antifriz her yıl değişir. Üreticinin talimatlarına bağlı olarak, antifirizin yılda bir veya daha fazla değiştirilmesi gerekmektedir. Ayrıca antifirizin son kullanma tarihi de önemlidir. 5 Yıl raf ömrü olan antifiriz son kullanma tarihi geçtikten sonra kullanılmamalıdır. Ayrıca antifiriz değişimi gerektiğinde kaliteli ürünlerin kullanılması da çok önemlidir. 

Antifriz Ne Zaman Değiştirilmeli?

Antifriz Ne Zaman Değiştirilmeli?

Her yıl aracın düzenli olarak belirli kontrolden geçmesi önemlidir. Antifiriz değişimi hem aracın kilometresine hem de yıl geçişlerine göre değişen aralıklarda değiştirilmelidir. Antifriz ne sıklıkla değiştirilmelidir? sorusunun yanıtı uzmanlar tarafından yapılacak periyodik bakım hizmetlerinde ortaya konmaktadır. Antifriz aracın kış aylarında donma noktasını düşürür. Öte yandan antifiriz korozyonu önlemek açısından da önemlidir. Antifriz yılda en az bir kez ve ideal olarak daha sık değiştirilmelidir. Değiştirilmesi gereken antifriz miktarı, nerede yaşadığınıza ve ne tür bir araca sahip olduğunuza bağlı olacaktır. Genel olarak, her 100.000 km'de bir litre antifriz değiştirilmesi gerekmektedir.

Antifiriz Nasıl Değiştirilir?

Antifiriz Nasıl Değiştirilir?

Antifriz, bir arabanın motorunu soğutmak için kullanılan bir sıvıdır. Motorun aşırı ısınmasını ve donmasını önlemek için kullanılır. Antifriz radyatöre %50 su %50 antifiriz şeklinde konur. Aracın 100.000 kilometreye varmadığı yıllık kullanımlarında dahi yılda 1 defa antifriz değiştirilmelidir. Otopratik aracın yağ ve sıvılarının değişimi işlemlerini kaliteli malzemeler ve profesyonel işçilikle sunmaktadır. Öte yandan alanında uzman kişilerin elinden motor yağ değişimi ve fren hidroliği değişimi gibi işlemleri yaptırmak Otopratik ile oldukça kolay ve etkilidir. 

Otopratik yüksek standartlarla sunduğu hizmetleri oto servis ücretleri başlığı altında listeleyerek müşterilerinin ortaya çıkabilecek beklenmedik maliyetlerden korunmasını sağlar. Alınacak hizmetin kalite ve güvenilirliğinin yanında fiyatları ile ilgili de bilgi sahibi olmanızı sağlayarak oto servis alanında güvenilir hizmetler sunar. Araç bakım hizmetleri ile alanında fark yaratan hizmetler sunan Otopratik her geçen gün geliştirdiği teknolojik altyapısını müşterilerine sunulmaktadır. Oto servis alanında kaliteli ve güvenilir hizmetlere ulaşmak Otopratik ile çok kolay. Hemen oto servis online randevu sistemi üzerinden olduğunuz yeri, aracınızın modelini ve alamk istediğiniz hizmetin kapsamını belirleyerek size uygun gün ve saat için randevunuzu oluşturabilir, fiyat bilgisine hemen ulaşabilirsiniz.