Otopratik Logo
close hamburger menu
Arabaya kaç litre antifiriz konur?

Arabaya kaç litre antifiriz konur?

Arabaya Kaç Litre Antifiriz Konur? 

Aracın düzgün bir şekilde çalışmasını sağlayan bir çok elektronik parça, mekanik aksam, kimi yağ ve sıvılar vardır. Antifiriz de bunlardan bir tanesidir. Peki antifiriz nedir? TDK’ya göre yabancı bir kelimeden dilimize geçmiş olan antifriz kelimesi bir çok yerde antifiriz şeklinde de karşımıza çıkmaktadır. Antifriz, arabanın donmasını önlemek için kullanılan bir çeşit sıvı türüdür. Antifriz otomobilin radyatörüne konur ve temel amacı ve arabanın diğer önemli parçalarının donmasını önlemektir. Bu nedenle antifiriz aracın düzgün bir şekilde, zarar görmeden çalışmasını sağlayan önemli bir sıvıdır. Bu nedenle kaç litre antifiriz konur veya bir arabaya nasıl antifriz konur noktalarını bilmeniz önemlidir.

Arabaya Antifiriz Nasıl Koyulur?

Arabaya Kaç Litre Antifiriz Konur?

Arabaya ne kadar antifiriz koymak gerekir sorusuna yanıt vermeden önce antifiriz kaç yılda bir değişir sorusunun yanıtını bilmek önemlidir. Antifiriz yılda bir defa mutlaka değiştirilmelidir. Peki ne kadar antifiriz ne kadar su? Arabanıza antifriz koymak için arabanın radyatörüne %50 oranında antifriz doldurmalısınız. Her araba farklıdır, bu yüzden aracınıza ne kadar antifriz koymanız gerektiğini öğrenmek için radyatörün kaç litre aldığına bakmalısınız. Radyatör kaç litre su alır sorusunun tüm araçlar için ortak yanıtı %50 su, %50 antifiriz şeklindedir. Böylece sıklıkla merak edilen sorulardan olan “Arabaya tamamen antifiriz konulur mu?” konusunda da cevap aynıdır. Antifiriz değişim zamanı geldiğinde yarı yarıya su ve antifiriz koymak gerekir. Ayrıca arabaya ne kadar antifriz koymak gerektiğini Otopratik uzmanlarına danışarak öğrenebilir antifriz dolumu yaptırabilirsiniz. Yapılan periyodik bakım hizmetlerinde antifiriz kontrol edilerek gerekli durumlarda antifiriz değişimi yapılmaktadır.

Antifriz, motorun donmasını önlemek için kullanılan bir sıvıdır.

Arabaya Antifiriz Nasıl Koyulur?

Antifriz, motorun donmasını önlemek için kullanılan bir sıvıdır. Daha çalıştırmadan önce arabaya antifriz koymak çok önemlidir. Arabanıza doğru miktarda antifriz koymak önemlidir. Arabanın donmaması için yeterli miktarda antifriz koymak önemlidir. Arabaya doğru tipte antifriz koymak da önemlidir. Arabaya yanlış antifriz koyarsanız, motora zarar verebilir.
Arabanıza kaç litre antifriz koymanız gerektiğini belirlemek için, arabaya koyacağınız antifriz türünü bildiğinizden emin olmak gerekir. Bu nedenle alanında uzman kişiler tarafından sunulan hizmetlerle antifiriz değişimi konusunda Otopratik’ten destek alabilirsiniz. Otopratik açık bir şekilde ortaya koyduğu araç servis fiyat listesi ile beklenmedik maliyetlerle karşılaşmanızın önüne geçer. Size en yakın Otopratik noktasından oto servis randevusu almak hızlı ve kolaydır.