Otopratik Logo
close hamburger menu
Triger Zinciri Ne Zaman Değişir?

Triger Zinciri Ne Zaman Değişir?

Triger Zinciri Ne Zaman Değişir?

Triger zinciri, bir arabanın motor devrini kontrol etmeye yardımcı olan metal bir zincirdir. Bu metal zincir, bir krank kasnağına bağlanan metal dişlilerden oluşur. Bu metal zincir, motor tahrik zincirinde bir gergi ve gergi kapağı ile tutulur. Triger zinciri aşınmaya ve yıpranmaya maruz kalıp, kırılabilir. Güvenli bir sürüş için triger zincirinin değiştirilmesi çok önemlidir. Bu nedenle triger zincirinin ne zaman değiştirilmesi gerektiğini bilmek önemlidir. 

Bilmeniz gereken en önemli şeylerden biri triger zinciri ömrüdür. Triger zinciri ömrü, triger zincirinin sürmesi önerilen mil sayısıdır. Bilinmesi gereken bir diğer önemli şey de triger zinciri değiştirme maliyetidir. Bilinmesi önemli olan diğer bir şey, triger zinciri kırılırsa ne olacağıdır. Triger zinciri kırılırsa, motor bozulur ve değiştirilmesi gerekir.

Triger Zinciri Değişim Zamanı Nasıl Anlaşılır?

Triger Zinciri Değişim Zamanı Nasıl Anlaşılır?

Triger zinciri kırılırsa, triger zincirinin değiştirilmesi gerekir. Peki triger zincirinin ömrü kaç km? Triger zinciri motorun çok önemli bir parçasıdır. Triger zinciri birçok küçük dişliden oluşur ve kayış görevi görür. Motor devrini kontrol eden triger zinciridir. Triger zinciri kırılırsa, motor durur veya hiç çalışmaz. Triger zinciri değişimi profesyonel kişiler tarafından yapılmalıdır. 100.000 kilometrede bir veya her 3 yılda bir triger zincirinin değişmesi gerekir.

Triger Zinciri Değişmezse Ne Olur?

Triger Zinciri Değişmezse Ne Olur?

Triger zinciri zamanında değiştirilmezse kırılma ihtimali çok yüksektir. Böyle durumlarda araç motoru duracaktır. Bu yolda kalmaya neden olabilecek ciddi bir sorun olabilir. Motor, arabanın geri kalanına güç sağlayamaz, bu nedenle araba hareket etmeyi durdurur. Triger zinciri, motor ile krank mili arasında çalışan bir zincirdir. Otomobilin tipine ve otomobilin marka ve modeline bağlı olarak triger zinciri değişim süresi farklılaşabilir. Aracın triger kayışı değişimi veya triger zinciri ile ilgili herhangi bir sorunla ilgili detaylı bilgi almak için Otopratik uzmanlarına güvenebilirsiniz. 

Oto servis hizmetlerini alanında uzun yıllara varan deneyime sahip kurumsal firmalardan almak önemlidir. Hızlı tempolu yaşam tarzı ile otomobiller adeta bir ihtiyaç haline gelmekte ve oto servis talebi gün geçtikçe artmaktadır. Servise gitmeden önce arabanızın ne kadara mal olacağını bilmek de önemlidir. Bu nedenle Otopratik ile aracınızın oto servis fiyatları hakkında bilgi alabilir, size en yakın oto servis noktasını hemen keşfedebilirsiniz. Araba bakım işlemlerinden gerekli parçaların değişim veya onarımına kadar geniş hizmet yelpazesi sunan Otopratik hizmetlerinden faydalanmak için zaman kaybetmeyin. Randevu almak için ihtiyacınız olan hizmeti seçmeniz ve size uygun tarihi ve saati seçmeniz yeterlidir. Oto servis online randevu sistemi üzerinden işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde başlatabilirsiniz.