Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Triger Zinciri Değişimi ve Fiyatları

Triger kayışı ile aynı işleve sahip olan ancak ondan daha sağlam bir parçadır. Son yıllarda pek çok otomobilde triger kayışı yerine zincir kullanılmaktadır. Özellikle de kayışın kopmadan önce bir belirti vermemesi nedeniyle zincir daha fazla tercih edilir olmuştur. Zira, triger zinciri yıprandığında şıngırdamaya benzer bir sesle uyarı verir. Periyodik bakım esnasında da zincirdeki durum gözlenebilir. Söz konusu parça, kullanım şekli ya da süresi nedeniyle zamanla aşınabilir. Aşınma sonucunda metal sesi ve ileri seviyede şıngırdama sesi ile kendini belli eder. Oto check-up ve periyodik bakımlarında mutlaka gözden geçirilen bir parçadır.

Triger zinciri nedir?

Krank mili ve eksantrik milini birbirine bağlayan parçadır. Triger seti değişimi ile eş zamanlı olarak kontrol edilen bu parça, aracın güvenli sürüş sunabilmesi için çok önemlidir. Zincir değişiminde tüm zincirlerin birlikte değiştirilmesi önerilir. Bir kısmı değiştirilmesi bir kısmının eski olması önerilmez.

Triger zinciri değişimi fiyatları nasıl?

Triger değişim süresi, üretici firma tarafından belirtilir. Bu süreye önem vermek gerekir. Triger kayışı değişim süresi ise kullanıma bağlı olmakla birlikte ortalama 5 yıldır. Triger zincirinin ömrü genellikle kayışa göre çok daha uzundur. Ancak o da kırılabilir ya da metal oksitlenmesi olabilir. Triger zincir değişimi için size en yakın Otopratik servisine uğrayabilirsiniz. En yakın Otopratik servisini bulmak için otopratik.com.tr üzerinden bayi bul butonuna tıklayabilirsiniz. Sabancı güvencesiyle hizmet sunan mağazalarda uzman bir ekipten güvenle hizmet almanın keyfini sürebilirsiniz.