Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Debriyaj Balatası Değişimi Hizmeti ve Fiyatı

Debriyaj balatası, motor ve şanzıman arasında bulunur. Bu yapıya baskı balata da denir. Baskı balata deforme olduğunda ya da bir sorun varsa farklı belirtiler ortaya çıkar. Bu durumda debriyaj balatasını değiştirmek gerekir. Otopratik noktalarına uğrayarak debriyaj balatası değişimini güvenle yaptırabilirsiniz. Ayrıca otopratik.com.tr adresinden hızlı bir biçimde online olarak fiyat isteyebilir ya da randevu oluşturabilirsiniz.

Debriyaj Balatasında Sorun Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Periyodik bakımda bu parçalar mutlaka kontrol edilir. Debriyaj değişimi ya da balata değişimi gerekiyorsa yapılır. Ayrıca söz konusu yapıda sorun varsa aracı kullanırken bazı belirtiler ortaya çıkacaktır. Pedalın gerektiğinden yukarda kavraması, devir alamamak, hızlanma sorunları ve aşırı yakıt tüketimi gibi başlıklar altında toplayacağımız baskı balata sorunu belirtilerini şöyle özetleyebiliriz.

Aldığı Devir Kadar Devirlenmiyorsa!

Araç devir alıyor ama bu devire uygun hareket sunamıyorsa baskı balatada sorun var demektir. Yani debriyaj balatasında sorun olup olmadığını söyleyen işaret; devirlenen aracın aldığı devre göre hareket edememesidir. Bu da gösterir ki debriyaj ya da şanzımanda değil, debriyajın hareketini sağlayan debriyaj balatasında sorun vardır.

Araç Hızlanamıyorsa!

Araç, özellikle ara hızlanmalarda çok başarısız olur.

Maksimum Hız Seviyesi Düştüyse!

Debriyaj balatasında sorun varsa maksimum hız seviyesi de düşer. Hızlanmakta zorlanır.

Yakıt Tüketimi Arttıysa!

Aşırı yakıt tüketimi de baskı balata arızasının bir göstergesidir.

Kötü Koku Geliyorsa!

Yine debriyaj balatasının kavrayışında sorun varsa yokuşta kalkarken kötü bir koku gelir.

Debriyaj Balatası Değişimi Fiyatı Nedir?

Söz konusu parçada bir sorun olduğunu düşünüyorsanız mutlaka bu konuda uzman bir ekibe aracınızı göstermelisiniz. Aksi halde hem aracınızın performansı azalır, hem yakıt tüketimi artar hem de gereken hızlanmayı yapamayarak sürüş güvenliğini tehlikeye atabilir. Debriyaj balata değişim fiyatları aracın marka-modeline, araç segmentine ve kullanılacak parça ile işçiliğe göre değişir.