Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

El Freni Teli Değişimi ve Fiyatları

El Freni Teli Değişimi

Araçlarda güvenli sürüş için her bir parça gereklidir ve sağlıklı çalışmaları önemlidir. Ancak el freni, fren sistemi, oto lastik gibi parçaların arızaları, ani olarak sürüş güvenliğini tehlikeye atabilir. Bu nedenle düzenli olarak periyodik bakım yaptırmak, belirli dönemlerde oto check up yaptırmak gerekir. Güvenli sürüş için çok önemli bir parça olan el freni içindeki tellerin de zamanla aşınması ihtimaline karşı kontrol edilmesi gerekir. Aşınma ve kopma varsa mutlaka değişim yapılmalıdır. 

El freni teli yenileme

El freni teli ya da el freni halatı, çok sayıda küçük telin bir araya gelerek oluşturduğu ve tek bir tel görünümündeki parçadır. Güvenli sürüş için çok önemlidir ve el freninin görevini yapmasını sağlar. Kullanım sebebiyle ya da vadesi dolduğu için kopma ya da aşınma olabilir. El freni teli aşınması ve kopması sonucunda el freni halatı yenileme yapılması gerekir. Orjinal el freni teli ile yenileme yapmanız önerilir. 

Aracınızın üretici firması tarafından belirtilen süre aralığında ya da km sonrasında el freni teli değiştirilmelidir. Bu konuda yapılacak düzenli kontroller, güvenli sürüş için çok önemlidir. 

El freni teli değiştirme için Otopratik uzmanlarına güvenin!

Sabancı güvencesiyle ülke genelinde hizmet sunan Otopratik Mağazaları, yedek parça, araç bakım konularında uzman bilgisi ile kaliteli hizmet sunuyor. Otopratik hizmet noktalarında aracınızın ihtiyacı olan parçaları bulabilir, araç bakımı, parça değişimi, oto check-up gibi işlemleri güvenle yaptırabilirsiniz. Otopratik hizmet noktalarında lastik sökme-takmadan lastik rotasyonuna, akü değişiminden elektrik sistemi arızalarına kadar çok geniş bir alanda güvenle destek alabilirsiniz.