Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Fren Kaliperi Değişimi Fiyatı

Fren Kaliperi Değişimi

Fren sistemi parçalarından biri de fren kaliperidir. Aracınızın jantlarına baktığınızda kaliperi görebilirsiniz. Genellikle siyah renkte olan parça, bazı markalarda farklı renklerde olabilir.

Fren kaliperi, zamanla paslanabilir ya da işlevini yeterli seviyede yerine getiremez hale gelebilir. Bu durumda fren kaliperi değişimi yapılması gerekir.

Fren kaliperi üzerinde delikler ve pinler bulunur. Pin, delikler üzerinde kayarak frenleme işlemini meydana getirir. Uzun süreli kullanımda ya da kötü koşullarda kullanım sonucunda söz konusu delikler tıkanabilir. Kaliperlerin işlev bozukluğunun nedenlerinden biri olan bu durumu düzeltmek için temizleme de yapılabilir.

Fren Kaliperinin Değişmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Frene bastığınızda araçta sağa sola çekme oluyorsa sorun kaliperlerde olabilir. Fren disklerin çizilmiş olması da kaliper sorununa işaret eder.

Fren kaliperi değişimi için oto servisine gitmeniz gerekir. Kaliper değişimi kendi başınıza yapamayacağınız kadar zahmetli bir iştir ve gerekli aletlere sahip olmanızı gerektirir. Fren kaliperi değişimi fiyatlarını öğrenmek üzere otopratik.com.tr üzerinden hızlcıa fiyat teklifi isteyebilirsiniz. Ayrıca oto servis fiyatları listesine bakabilirsiniz.

Size en yakın Otopratik hizmet noktasını bulmak üzere yine otopratik.com.tr üzerinden bayi bul butonuna tıklayabilirsiniz.