Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Baskı Balata Değişimi ve Fiyatları

Araç periyodik bakımı, lastik tamiri, klima bakımı, balans ayarı gibi pek çok konuda olduğu gibi baskı balatası değişimi için de Otopratik mağazalarından profesyonel destek alabilirsiniz. Eskiyen ve işlevini yerine getiremez hale gelen baskı balata parçası değişimi için otopratik.com.tr’den pratik bir biçimde online randevu alabilirsiniz. Size en yakın Otopratik hizmet noktasını bulmak için de yine sistem üzerindeki adımları izleyebilirsiniz.

Baskı Balatası Nedir?

Debriyajdan gelen hareketi, vites kutusuna aktaran organa denir. Debriyaj sisteminin bir parçasıdır. Aracın fabrika verilerinde belirtilen sürede bir değiştirilmesi gerekir. Baskı balatası zamanla aşınabilir ve işlevini yitirebilir. Söz konusu parçanın deforme olma nedenleri şöyle özetlenebilir: Aracın ani olarak hareket ettirilmesi, sürekli olarak yanlış vites kullanımı, sıklıkla rampada yarım debriyaj yapmak, uzun süre ağır yük taşımak ve yanlış montaj. Sürekli olarak yokuş yukarı bir güzergahta ağır yük taşıyan araçların baskı balatası daha çabuk yıpranır. Doğru vitesi seçememek ve sıklıkla yanlış viteste aracı kullanmaya çalışmak da baskı balatayı yıpratır. Bu konularda özenli olmak değişim süresini kısaltabilir.

Baskı Balata Değiştirme Fiyatları

Aracınızın periyodik bakımı geldiğinde baskı balata parçası da kontrol edilir. Ayrıca check-upyapılırken de söz konusu parça kontrol edilir. Eğer bir yıpranma varsa değişim yapılmalıdır. Baskı balata yenileme işlemi için mutlaka uzman desteği alınması önerilir. Baskı balata parçasının değişim fiyatı söz konusu parçanın kalitesine göre ve yapılacak işlemin uygulanacağı atölyeye göre farklılık gösterebilir. Baskı balata yenileme fiyatları hakkında bilgi almak üzere Otopratik hizmet noktalarına başvurabilirsiniz. otopratik.com.tr üzerindeki teklif al butonuna tıklayarak fiyat bilgisini online olarak da alabilirsiniz.