Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Yakıt Filtresi Değişimi ve Fiyatları

Yakıt içinde bazı partiküller olabilir. Bunlar motora zarar verebilecek seviyede de olabilir. Özellikle bir noktada birikmeleri oto parçalarının çalışmasına engel olabilir. Bu nedenle motorlu taşıtlarda yakıt filtresi bulunur. Depodan motora giden yakıtı süzen bu parça, genellikle yakıt deposu kapağının hemen iç kısmındadır.

Oto Yakıt Filtresi Fiyatları

Yakıt tüketim miktarını korumak, kaliteli yakıt tüketimi sağlamak ve motorun ömrünü uzatmak üzere yakıt filtresinin yeni ve temiz olması önemlidir. Araba yakıt filtresi değişimi için fiyat almak üzere otopratik.com.tr adresinden online teklif isteyebilirsiniz. Orijinal parçalarla ve uzman ellerle yapılan değişimle uzun süre aracınızı keyifle kullanabilirsiniz. Yakıt filtresi fiyatları ise markadan markaya değişiklik gösterebilir. Bu konuda aracınızın kataloğunda belirtilen bilgileri dikkate almanız ve uzman görüşüne önem vermeniz tavsiye edilir.

Yakıt Filtresi Nasıl Değiştirilir?

Motor yağ değişimi gibi yakıt filtresinin değişimi de motorun sağlıklı çalışması için önemlidir. Bu konuda temelde iki ana kategori söz konusudur: Benzin filtresi ve mazot filtresi. İkisi birbirine çok benzeyen ve aynı şekilde çalışan filtreler olmalarına karşın kullanılan yakıtın özelliği nedeniyle farklılık gösterirler. Filtreler tıkandığında ya da işlevini yitirdiğinde motor çekişi düşmeye başlar. Genellikle de periyodik bakımlarda kontrol edilen filtreler, aracınızın üretici kataloğunda belirtilen aralıklarla değiştirilmelidir. Motorun temiz yakıtla beslenmesi açısından önem taşıyan oto yakıt filtresi değişimi için yetkili teknik servise başvurmak önemlidir. Size en yakın Otopratik noktasına giderek yakıt filtresi değişimi yaptırabilirsiniz. En yakın Otopratik oto servis noktasını bulmak üzere de otopratik.com.tr adresindeki “bayi bul” butonuna tıklamanız yeterli.