Otopratik Logo
close hamburger menu

Astra G Ön Amortisör

Opel Astra G model aracınız için bakım ihtiyaçlarını Otopratik rehberliğinde giderebilirsiniz. BriSA çatısı altındaki Otopratik mağazalarından amortisör değişimi hizmeti alabilirsiniz. Astra G amortisör değişimi özelinde ya da Opel bakım servisi gereksiniminde Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. Size en yakın Otopratik mağazasını bulmak üzere Otopratik.com.tr üzerinden ilerleyebilirsiniz. Ayrıca online randevu alabilir ve fiyat bilgisi isteyebilirsiniz. 

Ön Takım Süspansiyon Sistemini Oluşturan Parçalar ve Ön Amortisörler

Güvenli sürüş ve konforlu seyahat için ön takım süspansiyon sistemi önemlidir. Güvenle araç kullanabilmeniz için ön takım düzeninin sorunsuz ve sağlıklı olması gerekir. Ön takım, yoldaki bozukluklardan kaynaklanan denge kaybını gidermekle görevlidir. Sistemi oluşturan parçaların her birinin düzenli olarak kontrolü ve bakımı yapılmalıdır. Bu parçalar; Amortisör, yaylar, denge çubukları, amortisör takozları, salıncaklar ve ayrıca bağlantı takozları şeklindedir.  Ön amortisörler, motorlu araçlarda ön düzen adı ile de bilinen ön takımın parçalarından biridir. Opel Astra G model aracınız için düzenli olarak ön takım bakımı ve ön amortisör bakımı yaptırarak güvenli ve konforlu bir sürüş keyfi yaşayabilirsiniz. 

Araçta Ön Amortisörün Bozuk Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Amortisör arızasının belirtileri nedir, sorusunun yanıtı merak ediliyor. Eğer sorun ön amortisörde ise aşağıdaki belirtiler görülebilir. 

- Sürüş sırasında direksiyon simidinde titreşimler.
- Frene basıldığında aracın öne doğru dalması
- Virajlarda aracın bir yana yaslanması
- Fren durma mesafesinin uzaması 
- Lastiklerin eşit olmayan şekilde düzensiz aşınması

Aracınızda yukarıdaki belirtilerden biri ya da bir kaçı varsa bir amortisör testi yaptırabilirsiniz. 

Amortisör Testi Nasıl Yapılıyor?

Süspansiyon testi de denilen amortisör testi için özel bir cihaz kullanılır. Bilgisayar destekli sistemi olan cihaz, her bir tekerde bulunan titreşimi saniyeler içinde test eder. Cihaz, titreşim esnasında tekerlerin yol tutuş oranını da saptar. Burada farklı yol koşulları üzerinde aracın verdiği tepkiyi görebilmek önemlidir. Bu veriler dikkate alınarak bir teşhis konur. Ön ya da arka amortisörlerde sorun varsa hemen tespit edilir. Ayrıca aracın genel denge performansı da bu test ile öğrenilir. 

Astra G Ön Amortisör Değişimi Randevusu Nasıl Alınır?

Opel Astra G amortisör değişim randevusunu Otopratik.com.tr üzerinden alabilirsiniz. Pratik bir biçimde sadece birkaç adımda randevunuz oluşturulur. Araç periyodik bakımı, lastik hava kontrolü, rot ayarı, süspansiyon testi gibi hizmetler için de pratik bir biçimde online randevu alabilirsiniz. 

Astra G Ön Amortisör Değişimi Fiyatları

Opel Astra G ön amortisör değişim fiyatları için Otopratik.com.tr’den fiyat teklifi alabilirsiniz. Ayrıca servis fiyat listesine bakarak Astra G ön amortisör değişim fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Fiyatları önceden öğrenerek işlem yaptırmak üzere karar verebilirsiniz. Kalite standartlarına göre hizmet sunan Otopratik mağazalarında orjinal uyumlu ve garantili parça desteği alabilirsiniz.