Otopratik Logo
close hamburger menu

Astra J Silecek

Aracınızın ön camına gelen yağmur ve kar damlalarını sürüş esnasında görüş açınızı bozmamak için temizlenmesi gerekmektedir. Bu temizleme görevini silecekler üstlenmiştir. Düşünün arabanız sorunsuz çalışıyor ama sileceğiniz yok ve ön camınız sürüş sırasında kirlendi. Görüş mesafeniz ortadan kalktığı için yapacağınız tek şey aracı güvenli bir yere çekmek ve camınızı yıkamak veya silmektir. Ardından yola devam edebilmek için yağmurun karın dinmesini beklemelisiniz. Kısaca şunu söylemek istiyorum silecekler aracın en önemli parçalarından biridir ve her araçta bulunur. 

Günümüzde pek çok araba markası bulunuyor. Buna bağlı olarak da pek çok silecek markası var.  Sedan model araçlarda genellikle sadece ön camda silecek bulunur. Hatchback (HB) ve station wagon (SW) araçlarda ise arka camda da silecek bulunmaktadır. Opel markasının Astra serisinde hem sedan hem de HB ve SW modeller yer almaktadır.

Astra J Silecek Ölçüleri Nelerdir?

Opel Astra aracınızın J silecek takımının ölçüleri şu şekildedir. Sürücü tarafındaki sileceğin ölçüsü 680 mm. Yolcu tarafındaki sileceğin ölçüsü ise 630 mm’dir.

Astra J Silecekler Ne Zaman Değişmeli?

Sileceklerin sadece yağmur ve kar sularını temizlemeye yarayan bir parça olduğunu düşünmeyin. Aracınız seyir halinde iken başka bir yerden aracınızın camına çamur sıçrayabilir. Sileceklerin aracın sürekli dışarda olan bir parçası olduğunu biliyoruz. Düşünürsek sıcak ve soğuk havayla doğrudan temas halinde olan silecekler en hızlı deforme olan parçalardan biridir.

Opel Astra J silecekler genellikle kauçuk malzemeden yapılır. Hem ıslaklığa maruz kalan hem de gelen pislik ve tozları temizleyen silecekler zamanla sertleşebilir. Gerekli bakımlar yaptırılmadığında camın çizilmesine yol açabilir. Böyle bir durumla karşılaşmamak için Astra model aracınızın periyodik bakımlarında sileceklerinizi mutlaka kontrol ettirmelisiniz. Diğer yedek parçalara oranla sileceklerin değişim ücretleri nispeten daha uygun olduğu için aşınan silecekler ile yola devam etmemenizi en uygun silecek ile değiştirmenizi önemle tavsiye ederiz.

Sileceklerin en büyük yardımcıları ise cam sularıdır. Kuru cama silecekleri çalıştırmak camların çizilmesine yol açacağı gibi silecek lastiklerinizin de yıpranmasına sebep olacaktır. Bu nedenle aracınızın cam suyunu belirli aralıklarla kontrol etmelisiniz veya ettirmelisiniz.

Siz de aracınızın periyodik bakımı için Otopratik Opel bakım servisine uğrayabilirsiniz. Aracınıza en uygun sileceği Otopratik yetkilileri sizin için bulup hızlıca takmaları için yapmanız gereken sadece Astra J silecek randevusu almaktır. Aldığınız randevu sonrasında size en yakın Otopratik bayisine gelerek oto check-up veya ekspertiz hizmetini kolay ve pratik bir şekilde alabilirsiniz.

Astra J Silecek Fiyatları

Astra J silecek fiyatlarını öğrenmek için Otopratik sitesini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Otopratik uzmanlığında aracınızın sadece silecekleri ile değil diğer tüm yedek parçaları için güvenle destek alabilirsiniz. aracınızın bakımı veya onarımı için de servis ücretini Otopratik sayfasından online olarak öğrenebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece Otopratik sayfalarındaki teklif al seçeneğini kullanmaktır.