Otopratik Logo
close hamburger menu

Captiva Arıza Lambaları

Bu yazımızda Chevrolet Captiva arıza lambaları ve anlamlarına yer verdik. Ülkemizde yüksek araçlar sevilerek kullanılıyor. Captiva da yüksek olduğu için pek çok kullanıcının dikkatini çekiyor. Captiva arıza lambaları araç sahipleri tarafından sıklıkla araştırılıyor. Gösterge arıza işaretleri, otomobilde ortaya çıkabilecek sorunları önceden görüp tespit etmek adına, araç sahiplerine oldukça önemli ipuçları verir.

Elektronik sistemlerde, motor bölümünde, fren sistemlerinde, lastiklerde veya diğer farklı konularda ortaya çıkabilecek pek çok tehlikeli durumdan önce bu arıza işaretleri yoluyla araç sürücüsüne, sistem bir uyarı gönderir.

Chevrolet marka, Captiva model, Arazi, SUV & Pick-up cinsi aracınıza ait gösterge ikaz işaretleri hakkındaki detayları aşağıda toparladık.

Son üretilen modellerde çok fazla arıza lambası bulunuyor. Çünkü son üretilen araçlar teknolojinin de gelişmesiyle araçtaki sensörler de artıyor ve bu bağlamda arıza lambaları da artış gösteriyor. Yağ lambası, akü ikaz işareti gibi uyarılar Captiva arıza lambaları arasında yer alıyor.

Chevrolet Captiva Motor Arıza Lambası

Motor arıza lambası her araçta bulunur. Ancak her araçta aynı sebepten dolayı yanmaz. Motorun herhangi bir parçasında oluşan sorun, arıza lambasının yanmasına neden olabiliyor. Böyle birdurumda heyecan yapmamalı ama aynı zamanda da tedbiri elden bırakmamalısınız.

Captiva, araçlar motor arıza lambasını her zaman yakmıyor. Motor arıza lambasının yanması durumunda en yakın yetkili servise gitmek gerekiyor. Yetkili servisler, arıza lambasının neden yandığını analiz ederek sorunun kaynağını tespit ederler. Tabi ki böyle önemli bir arıza için seçtiğiniz yetkili servisin de gerçekten yetkin bir servis olmasına dikkat etmelisiniz. Otopratik yetkili servislerinde bu doğrultuda hızlı aksiyon alarak aracınıza yapılacak işlemler listelenir ve sizin onayınıza sunulur. Bu güvenli çalışma ortamında Chevrolet bakım servisi hizmetinden gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz. Otopratik servisinden randevu almak için Captiva arıza lambaları randevusu bağlantısını kullanabilirsiniz.

Captiva Arıza Lambası Sönmezse Ne Olur?

Arıza lambalarının önemsenmemesi sürücülerin yaptığı en büyük yanlışlardan biridir. Gösterge panelinde görülen uyarıları önemsemek gerekiyor. Arıza lambalarının önemsenmemesi ciddi sorunlara yol açabilir. Ciddi sorunlar hem sürücüye hem de araçlara zarar verebilir.

Captiva arıza lambasının yanması durumunda aracın kontrollü bir şekilde sağa çekilmesi gerekiyor. Arıza lambası sönmeden sürüşe devam edilir ise oluşabilecek problemler:

- Araç fazla yakıt yakabilir
- Araç bileşenlerinde sorunlar oluşabilir.
- Onarım için büyük maddi kayıplar oluşabilir.

Captiva Arıza Lambaları Nasıl Söndürülür?

Burada asıl sorun Chevrolet Captiva arıza lambası müdahale edip söndürülmesi ihtimali değil, bu arıza ışığının sebebinin bulunmasıdır. Arıza lambaları ve arıza kodları çok büyük olasılıkla araca yapılacak teknik bir müdahale olmaksızın söndürülemeyebilir. Bu sebeple kendiniz müdahale etmek yerine aracınızı Otopratik teknisyenlerine emanet edebilirsiniz. Otopratik servislerinde servis uyarı lambası sıfırlama ve gösterge uyarı lambaları kontrolü için destek alabilirsiniz.

Captiva Arıza Lambaları Fiyatları

Captiva arıza lambaları fiyatları için bağlantıyı takip edebilir veya otopratik.com.tr adresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz. Otopratik bayilerinden alacağınız hizmetlerin Otopratik güvencesinde olduğunu da unutmamalısınız.