Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Servis Uyarı Lambası Sıfırlama Fiyatları

Servis Uyarı Lambası Sıfırlama

Günümüzde araçların gösterge ekranında arıza ve diğer konularda bilgi veren, sürücüyü uyaran bir uyarı lambası alanı bulunur. Araç markasına göre farklılık gösterebilen bu alan, hem sürücü için hem de oto servis uzmanları için çok önemlidir.

Araç uyarı ekranında lastikler, emniyet kemeri, yakıt, motor, açık pencere ya da kapı gibi çok farklı konularda bilgiler bulunur. Servis uyarı lambası bunlardan farklıdır. Bu lamba, aracın servise gitme zamanının geldiğini, periyodik bakım yaptırmanız gerektiğini ifade eder. Araç, periyodik bakıma sokulduğunda da servis uyarı lambası sıfırlaması yapılır.

Servis Uyarı Lambası Nasıl Resetlenir?

Servis ikaz lambası nasıl resetlenir? sorusu pek çok araç sahibinin merak ettiği bir konudur. Bu nedenle Audi A4 yağ bakım ışığı sıfırlama nasıl yapılıyor ya da BMW 1 serisi yağ servis ışığı sıfırlama gibi Ford Fiesta servis ışığı resetleme gibi sorular sıklıkla sorulur. Bir çeşit, sistemi yeniden başlatma işlemi olan servis uyarı lambasını resetlemek için mutlaka uzman bir servise başvurmanızı öneriyoruz.

Servis uyarı lambası ne zaman yanar?

Bu ikazın ana amacı, yağ değişimi zamanının geldiğini ya da aracın servis bakım zamanın geldiğini ifade etmektir. Araç üreticisinin hazırladığı katalogda belirtilen sürelerde yanar ve sizi servise gitmeniz için uyarır. Bu da genellikle ya 10 bin km’de bir ya da 15 bin Km’de birdir. Lambanın sönmesi için oto serviste araca bir sonraki bakım mesafesinin girilmesi gerekir. Bu da manuel olarak ya da bir arıza tespit cihazı ile yapılabilir.

Oto Servisi İçin Otopratik Uzmanlığı

Aracınızın servis uyarı lambası yandığında size en yakın Otopratik noktasına giderek bakımını yaptırabilirsiniz. Bayi Bul butonuna tıklayarak size en yakın Otopratik mağazasına ulaşabilir, güvenle farklı konularda hizmet alabilirsiniz. Otopratik hizmetleri , araç bakımı, yağ değişimleri, elektrik sistemi arızalarının giderilmesi, klima bakımı gibi aracınızla ilgili hemen her ihtiyacı kapsar. Ayrıca Otopratik’te indirim ve kampanyalardan haberdar olmak için otopratik.com.tr üzerindeki Otopratik Fırsatları sayfasını inceleyebilirsiniz.