Otopratik Logo
close hamburger menu

Otopratik Hizmetleri

Buji Kablosu Değişimi ve Fiyatları

Buji Kablosu Değişimi

Sıkışmış hava ile yakıt karışımını ateşleyen buji gibi  kablosu da çok önemlidir ve deforme olduğunda mutlaka yenilenmelidir. Yenileme yapılırken sorunun kablodan kaynaklandığından emin olunması gerekir.

Seçilen buji kablosunun kalitesine dikkat etmek önemlidir. Aracın elektrik bobininden gelen akımı taşıdığı için içinden yüksek elektrik akımı geçer. Bu nedenle kalitesiz kablolar hızlı deforme olabileceği gibi tehlikeli de olabilir. Buji kablosu değişimi yapılırken kabloların fazla uzun bırakılmamasına ve birbirine temas etmemesine de dikkat edilmelidir. Zira, böyle hatalı bağlamalar sonucunda tehlikeli sorunlar çıkabilir.

Buji kablosu ile ilgili en sık rastlanan arıza, eskime veya kopmadır. Bu durumda en yakın servise gidilerek kabloların yenilenmesi sağlanmalıdır.

Buji Kablosu Eskirse Ne Olur?

Eskiyen buji kabloları yalıtkanlık özelliğini kaybeder. Bu durumda kablolar, akünün ürettiği voltajı yani enerjiyi iletmekte zorlanır. Gücü iletemeyen kablolar, aracın çalışma sırasında teklemesine ve çalışmamasına neden olur. Başka bir deyişle yıpranan kablolar işlevini yerine getiremez. Motor çalışmaz. Bu durumda araç için önemli bir güvenlik problemi oluşabilir. Kablodaki deformasyon genellikle buji arıza ile karıştırılır ancak ikisi farklı şeylerdir.

Buji Kablo Değişimi İçin Otopratik Uzmanlığına Güvenin!

Otopratik, Sabancı güvencesiyle ülke genelinde araç parça ve bakım hizmeti sunan bir mağazalar zinciridir. Otopratik mağazalarından aracınıza uygun buji ve buji kablosu alabilirsiniz. Buji kablosu değişimi için Otopratik hizmet noktalarına gidebilirsiniz. otopratik.com.tr üzerinden randevu al butonuna tıklayarak pratik bir biçimde randevu alabilirsiniz.