Otopratik Logo
close hamburger menu

Dacia Arıza Lambaları

Dacia, Türkiye genelinde 72 yetkili satış şubesi ile satış, 148 servis noktası ile de satış sonrası hizmet desteğini sağlayarak Türkiye sınırları içinde servis ihtiyacı olan herkese yurdun her noktasında ulaşıyor. Otopratik’in sunmuş olduğu kaliteli ve güvenli hizmetler sayesinde ihtiyacınız olan onlarca servis noktalarından yardım alabilmeniz çok daha kolay hale geliyor. Tüm araçlarda olduğu gibi, Dacia marka ve model araçların da gösterge paneli üzerinde birden fazla uyarı ve ikaz lambaları bulunuyor. Aracınızın kontağını ilk çevirdiğinizde bu lambaların hepsi aynı anda yada ve yaklaşık 1-2 saniye sonra tekrardan eski hallerine dönerler. Fakat aracınızda yolunda gitmeyen bir şeyler varsa bu lambalardan biri veya birkaçı yanmaya devam edebilir. Bu durumda panik yapmadan aracınızı çalıştırmamanız veya seyir halinde iseniz, aracınızı uygun bir yere park edip servis desteği ile iletişime geçmeniz tavsiye edilir. İşte tam bu noktada da Otopratik devreye giriyor ve müşterilerine sağladığı tüm imkanlarıyla en kaliteli hizmeti sunuyor. Bu gibi durumlarda Otopratik servisinden, özellikle Dacia marka ve model araçların özelliklerine hakim olabilmek adına eğitimler almış uzman çalışan kadrosundan destek alabilirsiniz. Otopratik’in sağladığı son teknoloji test cihazları sayesinde aracınıza kaliteli oto check up hizmeti uygulanır ve arıza lambalarının uyarmış olduğu problem kolayca tespit edilir. Aracınızın sorunu tespit edildikten sonra da uygun görülen müdahale tüm şeffaflığı ile müşterilere de anlatılarak gerçekleştirilir. Tüm bu hizmetlerden faydalanabilmeniz için yapmanız gereken tek şey Dacia arıza lambaları randevusu almaktır ve bu sayede hem zamanınızdan tasarruf edip hem de daha hızlı servis desteği alabilirsiniz. 

Dacia Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir?

Arıza lambaları, gösterge panelinin üzerinde bulunan, araçlarda oluşan sıkıntıları araç sürücüsüne bildirmeye yarayan ışıklı ve modelden modele değişiklik gösteren sesli olmak üzere her araçta sorunsuz çalışması gereken önemli parçalardır. Sadece araçla ilgili durumları değil, sürüş sırasında yapılan hataları da ikaz niteliğinde sürücüye bildirir. Arıza ve ikaz lambaları hayat kurtarıcı bir uygulama olup birçok sorunun önüne geçmenize fayda sağlıyor, dolayısıyla her zaman dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alıyorlar. Gösterge panelleri gerçekleşmesi istenmeyen trafik kazalarına engel olabiliyor. Her marka ve model araçta çoğunlukla bu arıza lambalarının konumlanması ve dizilişleri benzerlik gösterse de bazı araçlarda farklılıklar olabilir. Eğer siz de bu farklılıklara sahip bir gösterge paneline sahipseniz ve bu durum kafa karışıklığı oluşturuyorsa, panik yapmadan hızlı bir şekilde Otopratik Dacia bakım servisi ile iletişime geçerek gerekli yardımı alabilirsiniz. 

Dacia Gösterge Paneli ve Arıza Lambaları 

Aracınızdaki gösterge paneli; paneldeki ışıklar, işaretler yolu ile size aracınızdaki sorunla ilgili bilgi veren önemli bir parçadır. Gösterge panelindeki bu işaretler her zaman önemli bir arızanın sinyali olmasa da genellikle aracınıza dair bir sorunun oluşmaya başladığının göstergesidir ve ilerleyen dönemlerde aracınızdaki sorunun daha da önemli hale gelip sürüş güvenliğinizi tehdit etmemesi için kendinize en yakın Otopratik Dacia servisinden destek almalısınız. Uyarı ışıklarının çoğu tüm marka ve model otomobillerde aynı olmakla beraber markadan markaya gösterge paneli üzerindeki veya etrafındaki kesin yerleri değişebilir. Uyarı ışıkları renklerine göre farklı anlamları ifade etmektedir. Yeşil ışık, araçta herhangi bir sorun olmadığı ve sistemin doğru çalıştığı anlamı taşırken, sarı arıza lambası aracın en yakın zamanda bir servise gitmesi gerektiği anlamı taşır. Kırmızı arıza lambası ise araçta ciddi bir problem olduğunu ve acil olarak servise gitmesi gerektiği anlamını taşır.

Dacia marka ve model araçlarınızda kontağı çalıştırdıktan sonra 1-2 saniye sonra sönmüş olması gereken bu ışıklar hala sönmemiş ise ve renklerine göre sorunun ciddiyet boyutunu anlayarak, ihtiyaç dahilinde Otopratik uzmanlığına ve müşteri memnuniyetine güvenerek uzman çalışan teknisyenleri tarafından yardım alabilirsiniz.

Otopratik Dacia Servis Fiyatlandırmaları 

Otopratik servisinden, Dacia marka ve model aracınızın arıza lambaları yandığında oto check up ve diğer tüm hizmetleri Brisa güvencesi ile, en kaliteli ve ekonomik şekilde alabilirsiniz. Otopratik, müşterilerinin daha rahat servis hizmeti almaları için ekonomik paketler sunuyor. Bu ekonomik paketlerden yararlanmak da çok kolay, yapmanız gereken tek şey aracınıza uygun olan paketi seçmek, Dacia arıza lambaları fiyatları görerek kendinize bir randevu oluşturmak. Tüm bu işlemleri uyguladıktan sonra Otopratik servislerinden hizmet alabilmeniz çok daha kolay ve pratik hale geliyor.