Otopratik Logo
close hamburger menu

Egea Arıza Lambaları

Bir İtalyan markası olan Fiat, 1899 yılında Torino’da bir iş adamı tarafından otomobil üretim markası olarak kurulmuştur. Türkiye’de de Fiat marka bir otomobile sahipseniz, aracınızın her türlü bakım ve onarım hizmetleri için Otopratik en güvenilir tercihiniz. Gerek alanında eğitimli uzman kadrosu gerek kaliteli servis hizmeti ve tüm şeffaflığı ile Otopratik birimlerinden Fiat aracınız için başta arıza ve uyarı lambaları kontrolü olmak üzere sayısız servis hizmetinden faydalanabilirsiniz. İhtiyacınız olan hizmeti en kolay ve hızlı bir şekilde almak için Otopratik öncülüğünde kendinize en uygun tarih için Egea servis randevusu oluşturabilirsiniz. 

Egea Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir? 

Arıza lambaları, tüm araçlarda gösterge panelinin üzerinde bulunan, araçta oluşan ya da ileride oluşabilecek olan problemi sesli ve ışıklı bir şekilde sürücüye bildirmeye yarayan, her araçta sorunsuz bir şekilde çalışması gereken uyarı sistemidir. Bu lambalar sadece arızaları bildirmekle yetinmeyerek sürüş esnasında yapılan hataları uyarmaya da yararlar. Arıza lambaları güvenlik sorunu yaratan sorunları sürücüye en hızlı bir şekilde bildirerek hayat kurtarıcı bir uygulama oluyor ve bu nedenle aracınızı sürerken her zaman dikkat etmeniz gereken unsurlar arasında yer alıyor. Gösterge panelleri sayesinde ve elbette uyarılara dikkat edilmesi dahilinde istenmeyen kazaların önüne geçilmiş olunuyor. Sürücülerin zorluk yaşamaması için Fiat marka ve model araçlarda bu arıza lambalarının sembolleri ve konumları genellikle benzerlerdir ama yine de markadan markaya bu semboller ve kesin konumlarında değişiklikler olup kafa karışıklığına sebep olabilirler. Bu gibi durumlarda aracınızın arıza lambası yandığında ve ne anlam ifade ettiğini bilmiyorsanız panik yapmadan Fiat bakım servisi ile iletişim kurarak gerekli yardımı veya bilgilendirmeyi en kolay ve hızlı bir şekilde alabilirsiniz. 

Egea Gösterge Paneli ve Arıza Lambaları 

Egea model aracınızın gösterge paneli ve panelin üzerinde bulunan arıza lambaları işaret yolları ile sürücüye araçla ilgili bilgi veren önemli bir parçadır. Aracınızın kontağını çalıştırdığınızda ilk önce bu arıza lambalarının hepsi yanıyor olacaktır ve eğer aracınızda bir problem yoksa hepsinin 1-2 saniye sonra tekrardan sönmesi gerekmektedir. Fakat sönmeyen arıza lambaları varsa panik yapmadan motordu durdurmanız ve bir araç servisinden yardım almanız tavsiye edilir. Çok önemli bir yere sahip olan arıza lambaları her zaman kritik bir sorunu bildirmese de ileride büyüyüp daha zorluk yaratabilecek sorunlara da işaret olabilir. Bu gibi durumlarda sorunun ciddiyetini daha kolay anlayabilmek için ikaz lambalarının renklerinin ne anlama geldiğini bilmekte fayda var. 

Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.
İşte bu ufak açıklamalar sayesinde aracınızla ilgili daha temkinli ve bilgi sahibi bir şekilde sürüş deneyimi elde edebilirsiniz. Sürüş esnasında yanan bir arıza lambasının ciddiyetini kolayca anlayarak hızlı bir şekilde Otopratik servislerinden güvenli bir hizmet alabilirsiniz. 

Otopratik Fiat Servis Fiyatlandırmaları

Otopratik, müşterilerinin en kaliteli servis hizmetinden faydalanabilmeleri için, onarım hizmetlerinde en güncel teknik cihazları kullanarak daha güvenli ve kusursuz bir onarım hizmeti sunuyor. Türkiye’nin dört bir yanında bulunan tüm Otopratik birimlerinden eşit koşullarda servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bunlara ek olarak Otopratik, müşterilerini düşünmeyi unutmayarak herkesin kolayca faydalanacağı ekonomik onarım paketleri sunuyor. Ekonomik onarım paketleri sayesinde müşteriler daha bütçe dostu servis hizmeti alabilirler. Bu paketler hakkında daha fazla bilgi almak için Otopratik’in uzmanlar tarafından oluşturulmuş güçlü bir altyapıya sahip web sitesi üzerinden, aracınızın ihtiyacı olan onarım hizmetini seçmeniz Egea servis fiyatına kolayca erişmenizi ve kendinize en uygun zaman için randevu oluşturmanıza yardımcı olacaktır.