Otopratik Logo
close hamburger menu

Egea Hava Filtresi

İtalyan otomobil üreticisi Fiat’ın ülkemizde de en çok satılan araçlarından olan Egea modeli için hava filtresinde meydana gelen problemlerin giderilmesi veya tıkanmış olan hava filtresinin değiştirilmesi için Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. Fiat bakım servisi için veya almak istediğiniz diğer servis hizmetleri için Egea hava filtresi randevusu alabilirsiniz.

Egea hava filtresi Egea motorunun temiz hava ile beslenmesi için çok önemli bir parçadır. Motordan istenilen verim alınması için temiz havaya ihtiyaç duyulur. Temiz havayı da motora temiz hava filtresi sağlar. Hava filtresi aracın çekişi gücünü ve yakıt tüketimini olumsuz yönde etkileme potansiyeli olan bir alt parçadır.

Egea hava filtresinin en önemli görevi motora aktaracağı havayı temizlemektir. Bazen bu görevini tam anlamıyla yerine getiremez. Bu durumda Egea hava filtresinin tıkandığını fark etmez ve aracınızı sürmeye devam ederseniz eğer aracınızın problemini sadece hava filtresini değiştirerek giderecekken artık motor ile ilgili problemler ile de uğraşmak zorunda kalmanız mümkündür.

Egea Hava Filtresi Değişimi

Egea hava filtreleri aracın her periyodik bakımı esnasında değişimi sağlanmalıdır. Oto periyodik bakım esnasında Otopratik yetkilileri Egea hava filtresi için uygun ve orijinal hava filtresini pratik bir şekilde değiştirerek aracın ilk gün ki verimine ulaşmasını sağlar. Otopratik teknisyenleri periyodik bakım esnasında yapılacak olan değişimler veya bakımlar için hazırladıkları raporu onayınıza sunar.

Egea Hava Filtresinin Tıkanması

Egea aracınızı şehir içinde kullanım ile tozlu, patika yollarda kullanım arasında hava filtresinin tıkanması bakımından büyük farklar vardır. Tıkanmış bir hava filtresi size bazı sinyaller verir. Siz de aracınızın periyodik bakımını beklemeden bu sinyalleri alarak aracınızı en yakın Otopratik bayisine getirebilirsiniz. Egea hava filtresini pratik bir şekilde değiştirebilirsiniz. Egea hava filtresinin tıkanık olduğunu şu belirtilerden kolayca anlayabilirsiniz

- Aracınızın gösterge panelinde bulunan motor ışığı yanar
- Aracınız rölantide çalışırken duyduğunuz ses her zamankinden farklıdır.
- Aracınızın yakıt tüketimi artar.
- Aracınızın çekişi azalır, motor performansı düşer.

Bu belirtilerden en az bir tanesini fark ettiğinizde durum tespiti için aracınızı Otopratik bayilerine getirerek hizmet alabilirsiniz. Oto arıza tespiti için Egea modelinin her türlü arızasında uzmanlaşmış ekibimiz ile Otopratik bayilerinden hizmet alabilirsiniz.  

Egea Hava Filtresi Fiyatları

Egea model aracınızda yukarıda madde madde anlattığımız durumlardan herhangi biriyle karşı karşıya mı kaldınız? Aracınızın hava filtresi tıkanmış olabilir.

Periyodik bakım süreniz daha gelmemiş ise ve uzun yola çıkacaksanız eğer hava filtresinin tıkanık olup olmadığını aracınızın kaputunu açarak siz de kolayca kontrol edebilirsiniz.
 
Egea hava filtresi kapağını kaldırdığınızda kolaylıkla filtreyi çıkartabilir ve filtrenin durumunu gözle kontrol edebilirsiniz. Eğer hava filtresi tıkanmış ise otopratik.com.tr adresinden Egea hava filtresi fiyatları bağlantısını takip ederek değişim ve yedek parça fiyatını öğrenebilirsiniz. Diğer servislerden de fiyat bilgisi edinerek sizin için en uygun olan Otopratik bayilerini güvenle tercih edebilirsiniz.