Otopratik Logo
close hamburger menu

Egea İkaz Lambaları

Fiat markası, 11 Temmuz 1899’da, Giovanni Agnelli tarafından İtalya’da kurulmuştur. Türkiye’nin en büyük otomobil ve endüstriyel grupları arasında yer alır. Fiat marka ve model bir araca sahipseniz, aracınızın her türlü bakım ve onarım işlemleri için en güvenilir tercihler arasında bulunan Otopratik’i içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. Başta ikaz lambaları kontrolü ve daha birçok servis hizmeti için Otopratik birimlerinden alanında uzman teknik kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile servis desteği alabilirsiniz. Aracınızın ihtiyacı olan servis desteğini en hızlı ve güvenilir bir şekilde almak için Otopratik rehberliğinde Egea ikaz lambaları randevusu için kendinize en uygun tarihi seçebilirsiniz. 

Egea İkaz Lambaları Anlamları Nelerdir?

İkaz lambaları tüm araçlarda bulunan ve sürücülerin ikaz lambalarından aldıkları uyarıları son derece dikkate alması gereken, aracın önemli bir parçasıdır. Araçların tümünde bulunan gösterge panelinin üzerinde bulunan ikaz lambaları araçta anlık olarak oluşan ya da ilerleyen dönemlerde oluşabilecek olan problemi bildirmek üzere çalışırlar. Bu lambalar her zaman bir arızayı bildirmekle kalmayarak, o sürüş esnasında yapılan hatayı da bildirebilir. İkaz lambaları sürüş güvenliğini tehdit edebilecek unsurları en hızlı bir şekilde sürücüye iletebilmek için yapılmış bir sistemdir. Bu sebeple sürücülerin ikaz lambalarını dikkate almaları istenmeyen kazaların önüne geçilmesini sağlar. Her sürücü tarafından kolayca anlaşılabilmesi adına ikaz lambalarının sembolleri ve konumları her araçta aynıdır. Fakat yine de araçtan araca bu semboller ve kesin konumlar değişiklik göstererek sürücüler için kafa karıştırıcı olabilir. Siz de böyle bir durumla karşılaştığınızda kafa karışıklığınızın giderilerek daha fazla bilgi sahibi olmak için Otopratik Fiat bakım servisi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Egea Gösterge Paneli ve İkaz Lambaları 

Egea model aracınızın gösterge panelinde bulunan ikaz lambaları, bir bakıma sürüş güvenliğiniz için çok önemli olduğundan hayati önem taşımaktadır. Aracınızda bulunan tüm ikaz lambaları kontağı ilk çevirdiğinizde yanar ve yaklaşık 1-2 saniye sonra söner. Fakat aracınızda bir problem olduğunda bu arıza lambalarından biri veya birkaçı yanmaya devam eder. Bu yanan lambalar araçta bir sorun olduğunu sürücüye hızlı bir şekilde bildirir. Her arıza lambası ciddi bir problem bildirmemekle beraber ileriye yönelik sorunları da dile getirebilirler. Peki yanan arıza lambasının ne kadar ciddi bir sorunu anlattığını nasıl anlarız. Bunu anlamak için bilmemiz gereken tek şey, 3 farklı renkte yanan arıza lambalarının hangi rengin ne anlam ifade ettiğidir. Yeşil, sarı ve kırmızı olarak 3 farklı renkte uyarı veren ikaz lambalarının anlamları şu şekildedir. 

Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.

Aracınızı çalıştırdınız ve yanan ikaz lambası kırmızı renkte yanıyor, motoru durdurmanız ve profesyonel bir servis desteğinden yardım almanız tavsiye edilir. Fakat bu ikaz lambaları ile seyahat halinde iken karşılaşırsanız panik yapmadan aracınızı en yakınınızda bulunan uygun bir yere park ederek motorunuzu durdurunuz ve güvenilir bir araç servis desteğinden yardım alınız. 

Otopratik Fiat Servis Fiyatlandırmaları 

Otopratik firması her daim müşteri memnuniyetine son derece önem veren bir firma olmuştur. Bunun yanında da verdiği hizmet kalitesinden ödün vermeyerek kullandığı yedek parçaların en güncel, uyumlu ve garantili olmasına çok dikkat etmiştir. Sunduğu tüm bu kaliteli hizmetin yanında müşterilerini de düşünmeyi ihmal etmeyerek, herkesin kolayca faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunmuştur. Bu ekonomik onarım paketlerinden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Otopratik web sitesi üzerinden aracınızın ihtiyacı olan onarım hizmetini seçmek. Daha sonrasında Egea ikaz lambaları fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olacaksınız ve kendinize en uygun tarihe randevu oluşturabilmek için yönlendirileceksiniz.