Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiat Arıza Lambaları

Fiat markası, 11 Temmuz 1997 yılında kurulmuş bir İtalyan markasıdır. Her otomobilde olduğu gibi Fiat marka otomobillerde de sürüş güvenliğini sağlamak adına her birinin farklı anlamlar ifade ettiği birçok arıza lambası bulunuyor. Sürüş esnasında ya da sürüş öncesinde aracınızda bir sorun varsa bunu hızlı bir şekilde sürücüye bildiren ikaz lambaları son derece dikkat edilmesi gereken bir husustur. Eğer sizin de aracınızın arıza lambalarından biri veya birden fazlası yanıyorsa panik yapmadan, arıza lambası kontrolü için Otopratik servisleri ile iletişime geçebilirsiniz. Alanında uzman teknik çalışan kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile Otopratik, tüm müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmak için hazırdır. İhtiyacınız olan hizmeti daha kolay ve hızlı bir şekilde alabilmek için Otopratik rehberliğinde Fiat arıza lambaları randevusu oluşturabilirsiniz. 

Fiat Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir?

Arıza lambaları, Fiat ve diğer tüm marka araçların gösterge panelinde bulunan, araçta oluşan bir problemi hızlıca sürücüye ileten ve son derece dikkate alınması gereken aracın sistemlerinden biridir. Arıza lambaları her zaman aracınızda olan bir problemi bildirmeyerek, o an sürüş esnasında yapılmış bir hatayı da sürücüye bildirebilir. Sürüş esnasındaki güvenliği riske atabilecek sorunları anlık olarak sürücüye iletmekte yarayan arıza lambaları araçlarda çok önemli bir yere sahiptir. Bundan ötürü arıza lambalarını dikkate almamak istenmeyen kazalara sebep olabilir. Her sürücünün arabalarda kolaylıkla alışıklık gösterebilmesi adına birçok araçta bulunan arıza lambalarının sembol ve konumları aynıdır. Fakat buna rağmen Fiat modellerinde veya başka araç markalarında bu sembol ve konumlar nadir de olsa değişiklik göstererek, sürücülerin kafasını karıştırabilir. Bu gibi durumlarla karşılaştığınızda kafa karışıklığının giderilerek daha fazla bilgi sahibi olmak için Otopratik Fiat bakım servisi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Fiat Gösterge Paneli ve Arıza Lambaları 

Fiat marka aracınızın gösterge panelinde bulunan her bir arıza lambası farklı bir anlam ifade ederler ve her bir anlam sürüş güvenliğiniz için önemli bir durumu ifade edebileceği gibi her zaman dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alırlar. Aracınızın kontağını ilk çalıştırdığınızda bu arıza lambalarının hepsi yanar ve 1-2 saniye sonra tekrardan eski hallerine dönerler. Fakat aracınızda bir sorun varsa bu arıza lambalarından biri veya birkaçı yanmaya devam ederek sürücüyü uyar. Arıza lambaları her zaman arabanızı sürmenize engel olacak kadar ciddi problemleri bildirmese de ileriye yönelik oluşabilecek problemleri de sürücüye bildirir. Peki aracınızda yanmakta olan arıza lambasının ne kadar ciddi bir sorunu bildirdiğini nasıl anlayabiliriz? Araçlarda bulunan arıza lambaları yeşil, sarı ve kırmızı olmak üzere üç farklı renkten oluşur. Her rengin kendine özgü anlamları vardır ve bu anlamlara göre hareket etmekte fayda var. 


Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.

Aracınızın kontağını çevirdiniz fakat sönmeyen kırmızı bir arıza lambası ile karşılaştınız. Bu gibi durumlarda aracınızın motorunu durdurarak araç bakım servislerinden yardım alabilirsiniz. Kırmızı yanmakta olan arıza lambası ile seyir halinde iken karşılaşırsanız da panik yapmadan aracınızı en uygun bir yere park edip motorunuzu durdurduktan sonra Otopratik bakım servisleri ile iletişime geçebilirsiniz. 

Otopratik Fiat Servis Fiyatları 

Otopratik birimleri müşterilerinin araçlarının ömrünü uzatmak ve ilk günkü gibi performans sergilemelerine yardımcı olmak için, araç bakım servislerinde kullandıkları yedek parçaların özellikle en güncel, uyumlu ve garantili olmalarına çok dikkat ediyor. Bunun yanında da müşterilerini düşünmeyi ihmal etmeyerek herkesin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunuyor. Bu ekonomik onarım paketlerinden yararlanmak için tek yapmanız gereken Otopratik web sitesini ziyaret etmek. Site içerisinden aracınızın ihtiyacı olan servis hizmetini seçtikten sonra Fiat arıza lambaları fiyatlarına kolayca erişerek, kendinize en uygun tarihi çin randevu oluşturabilirsiniz.