Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiat Doblo Arıza Lambaları

Fiat markasının Türkiye’de en çok satanlarından biri olan Doblo modeli, konforlu bir sürüş deneyimi sergilemesi ile tanınıyor. Fiat’ın her modelinde olduğu gibi Doblo modellerinde de araçla alakalı bir sorunu sürücüye hızlı bir şekilde iletmek için birçok arıza lambası bulunuyor. Araçla seyahatinizden önce veya sonrasında, sürücüyü bir probleme ilişkin uyarmaya yarayan bu arıza lambaları her zaman dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyor. Böyle bir durumla karşılaştığınızda soğukkanlılığınızı koruyarak panik yapmadan arıza lambası kontrolü için Otopratik servisleri ile rahatlıkla iletişime geçebilirsiniz. Aracınızın ihtiyacı olan onarım hizmetini daha hızlı ve güvenilir bir şekilde almak için Otopratik öncülüğünde Fiat Doblo Arıza Lambaları randevusu oluşturabilirsiniz. 

Fiat Doblo Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir?

Diğer her araçta olduğu gibi Doblo model araçlarda da olan gösterge paneli; paneldeki ışıklar, işaret yolu ve sesli olarak sürücüye araçtaki sorun veya sorunlarla ilgili bilgi veren önemli bir parçadır. Arıza lambaları her zaman aracınızda olan bir problemi bildirmeyerek, aracınızda oluşabilecek ve ileride daha büyük bir sorun haline gelmesi muhtemel sorunları da bildirir. Sürüş esnasında da güvenliğinizi tehlikeye atabilecek kullanım hatalarını sürücüye bildiren arıza lambaları dikkat edilmesi gereken önemli bir sistemdir. Dikkat edilmesi durumunda sürüş güvenliğinizi en kaliteli bir şekilde sağlayan arıza lambalarına, sürücüler tarafından aldırış edilmemesi istenmeyen kazalara sebep olabilir. Tüm sürücülerin kolaylıkla alışarak zorluk yaşamaması için arıza lambalarının sembolleri ve konumları genellikle her araçta aynıdır. Fakat buna rağmen markadan markaya değişiklik göstererek bu sembol ve kesin konumlar farklılık göstererek sürücünün kafasının karışmasına sebep olabilir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız hızlı bir şekilde Fiat bakım servis ile iletişime geçmek, kolay bir şekilde daha fazla bilgi sahibi olmanızı sağlar. 

Fiat Doblo Gösterge Paneli ve Arıza Lambaları

Doblo model aracınızın gösterge panelinde yer alan her bir arıza lambası farklı bir anlamı barındırır ve tüm bu anlamlar sürüş güvenliğiniz için büyük bir öneme sahiptir. Dolayısıyla araç kullanırken her zaman dikkat edilmesi gereken unsurlar arasında yer alıyorlar. Aracınızı çalıştırdıktan sonra tüm arıza lambaları yanar ve normal şartlarda 1-2 saniye sonra tekrardan eski hallerine dönmeleri gerekir. Fakat aracınızda yolunda gitmeyen bir durum varsa bu lambalardan biri veya birkaçı yanmaya devam ederek sizi uyarır. Arıza lambaları her zaman anlık olarak sürüşünüze engel problemleri bildirmese de ileriye yönelik sorunları da iletebilir. Peki aracınızın sorununun ciddiyet boyutunu arıza lambalarına bakarak nasıl anlayabiliriz? Arıza lambalarının yeşil, sarı ve kırmızı olmak üzere sürücüleri uyardığı üç farklı renk ışıkları vardır. Bu ışıkların ne anlama geldiklerini bilirseniz müdahalenin ne kadar acil olduğunu da bilirsiniz. 
İşte o üç farklı renk ışığın kısa tanımları: 


Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.

Bu üç ışıktan en ciddi olanı kırmızıdır. Aracınızı ilk çalıştırdıktan sonra eğer kırmızı renk bir ışıkla karşılaşırsanız motorunuzu durdurarak, en yakın araç bakım servisinden destek almanız tavsiye edilir. Fakat sürüş esnasında karşılaşırsanız panik yapmadan aracınızı uygun bir yere park edip motorunuzu durdurduktan sonra Otopratik servis birimleri ile iletişime geçerek aracınızın gerekli onarımlarını yaptırabilirsiniz. 

Otopratik Fiat Servis Fiyatları

Her zaman müşteri memnuniyetine önem veren Otopratik, alanında uzman çalışan kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile müşterilerine kaliteden ödün vermeyerek hizmet sunmaya devam ediyor. Bu hizmetlerinin yanında da herkesin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunuyor. Ekonomik onarım paketleri hakkında daha fazla bilgi almak için Otopratik web sitesini ziyaret ederek, aracınızın ihtiyacı olan onarımı seçmek Fiat Doblo arıza lambaları fiyatlarını görmek için yeterlidir. Sonrasında kolaylıkla uygun olduğunuz tarih için kendinize randevu oluşturabilirsiniz.