Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiat Egea Arıza Lambaları

Fiat Egea modeli ülkemizde çok popüler olan bir otomobildir. Oldukça fazla tercih edilen bir araç haline gelmiştir. Fiat Egea ikaz ve arıza lambalarının yandığı sırada dikkatli olmanızda fayda vardır. Eğer ki yolda ilerlerken özellikle motor arıza lambası, yağ ikaz lambası gibi lambalar size uyarı veriyor ise hemen aracınızı durdurulmalısınız. Size en yakın Otopratik bayisini bularak destek talep edebilirsiniz. Size en yakın Otopratik mağazasından hizmet almak için Fiat Egea arıza lambaları randevusu alabilirsiniz. Bazı ikaz lambaları yandığında ise sorun çok büyük olmayabilir. Sizi yarı yolda bırakmaz ve kısa süre içerisinde problemi gidermeniz yeterli olur. Bu yüzden hangi uyarı ışığının ne anlama geldiğini bilmek ve aracınızı bu anlamda tanımak aracınızın ömrü için ne kadar önemli ise sizin de cebiniz için o derecede önemlidir.

Örnek vermek gerekirse motor ışığı yandığında eğer renk sarı ise aracınızı en yakın servise kadar götürebilirsiniz. Fakat yanan ışık rengi kırmızı ise aracı hemen uygun bir yerde durdurarak araçtan inmeli ve çekici çağırmalısınız. Siz Fiat Egea model aracınızı yaşadığınız herhangi bir arızadan dolayı servise götürmenize rağmen arıza lambası sönmedi ise ya lamba sensörü arızalıdır ya da arızanız tam olarak giderilmemiş demektir. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalmamak için siz de Fiat bakım servisi için Otopratik mağazalarını seçebilirsiniz.

Fiat Egea arıza lambaları da tüm Fiat modellerinde olduğu gibi aynıdır. Fiat Egea araçlarında olan herhangi bir arıza sırasında bu ikaz lambaları sürücüyü uyarır. Bu uyarıları dikkate almamız aracımız için çok önemlidir. Bu uyarıcılar sayesinde arızanın nereden kaynaklandığını görebilirsiniz.

Fiat Egea modelinde en çok rastlanan arıza lambalarını sizler için araştırdık. Sık karşınıza çıkan ve hayati öneme sahip bu arıza lambalarının hemen giderilmesi ve aracın uzun süre kullanılmaması gerekir. Eğer arıza lambaları yanmasına rağmen aldırış edilmeyip araç kullanılmaya devam edilir ise aracınızda çok daha büyük arızalar çıkabilir.

En Sık Karşılaşılan Arıza Lambaları

- Alternatör arızası
- Direksiyon arızası
- Düşük fren hidroliği seviyesi / El freni çekili uyarısı
- Emniyet kemeri bağlı değil
- Fren sistemi arızası
- Genel arıza
- Hava yastığı arızası
- Motor soğutma sıvısı sıcaklığı çok yüksek uyarısı
- Yetersiz motor yağ basıncı

Yukarıda başlıca arıza lambalarının açıklamalarını belirttiğimiz maddeler Fiat Egea modeli için başlıca uyarı lambalarıdır ve dikkate alınması gerekir.

Otomobil sürücüleri özellikle yeni araç kullanmaya başlayan sürücüler zamanla arıza ışıkları yandığında elleri ayaklarına dolaşıp ne yapacaklarını bilemez hale gelirler. Bu durumda yapılması gereken en basit yöntem Otopratik mağazalarından destek almaktır.

Otopratik mağazalarında aracınızın tespit ettiği ve sizi arıza lambaları ile uyardığı problemler giderilmek üzere tüm çalışanlar alanında uzman ve problemin çözülmesi için sürekli kendilerini yenilenen teknolojiye göre güncelleyen bir sisteme göre çalışmaları sürdürüyorlar. Sadece araç bakımı için değil lastik rotasyonu veya polen filtresi değişimi gibi farklı konularda da destek alabilirsiniz.

Alanında uzman ustalar ile temiz ve güvenilir bir çalışma ortamı sunan Otopratik servislerinden güncel fiyatları da Fiat Egea arıza lambaları fiyatları bağlantısını ziyaret ederek kolayca öğrenebilirsiniz.