Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiat Fiorino Arıza Lambaları

Fiat Fiorino modeli Ticari araç sınıfının en çok tercih edilen modelleri arasında yer almaktadır. Fiorino modeli Fiat ailesinde Doblo’dan biraz daha küçük olması sebebiyle şehir içerisinde kullanım kolaylığı sağlıyor.

Fiat Fiorino kullanım esnasında aracınızın gösterge panelinde gizli olan pek çok lamba vardır. Bu arıza lambaları araç ilk çalıştırıldığında yanar ve 2 – 3 saniye sonra söner. Eğer sönmeyen bir arıza lambası mevcut ise bunu dikkate almalısınız. Aynı durum aracınızı sürerken de başınıza gelebilir bu durumda da arıza lambasının yanmasını göz ardı etmeniz aracınızdaki bir arızanın görmezden gelindiği anlamına gelir. Belki ilk durumda müdahale edilseydi basitçe çözülecek olan bir problem sonraya bırakıldığında büyür ve çözümü daha zor hale gelir. Onun için aracınızın verdiği bu uyarıları hemen dikkate almalı ve aracınızı servise götürmelisiniz.

Aracınızın bakım ve muayenesini zamanında yaptırmanın avantajlarından en önemlisi mevcut sorunları veya olası sorunları keşfedip önceden önlem alınarak güvenliğinizin sağlanmasıdır. Fakat siz ne kadar düzenli olarak aracınızı bakıma da soksanız aracınız ani gelişen durumlar karşısında olumsuz etkilenebilir.

Fiat markasının tüm modellerinin bakım ve onarımı için işinin ehli ustalar ile hizmet veren Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. Otopratik bayilerinden oto periyodik bakım veya randevu almak ve aracınızın arızasını gidermek için otopratik.com.tr bağlantısını takip edebilir size en yakın bayiden Fiat Fiorino arıza lambaları randevusu alabilirsiniz. Otopratik ustaları Fiat Fiorino arıza lambaları konusunda kendilerini sürekli yenilenen teknolojiye göre geliştirmektedirler. Bu yüzden aklınızda Fiat Fiorino model aracınız için oluşan her soru işaretini kalıcı çözümler ile ortadan kaldırmak için Fiat bakım servisi desteği alabilirsiniz. Aracınızın bakımı devam ederken siz de geniş bekleme salonlarımızda dinlenerek zaman geçirebilirsiniz.

Fiat Fiorino Sarı ve Kırmızı Renkteki Arıza Lambaları

Aracınızda bulunan gösterge arıza lambalarını bilmek bizim için aracı doğru ve ekonomik kullanmak için oldukça önemlidir. Fiat Fiorino arıza lambaları var olan arızalara karşı sizi uyarması bakımından büyük önem taşıyor.

Fiat Fiorino arıza lambalarını tam olarak anlamak örneğin aracın gösterge panelinde yanan sarı ünlem işareti ile kırmızı ünlem işareti arasındaki farkları bilmek bile sizi ciddi masraflardan korur.  

Fiat Fiorino modelinde sarı ve kırmızı renkte yanan ikaz lambaları durumun aciliyetini ve ciddiyetini gösteriyor şeklinde belirtilebilir.

Sarı ve kırmızı arıza lambalarını örnek ile açıklamak gerekirse;

- Yakıt rezervi arıza lambası sarı olarak yanar. Motor çalıştırıldıktan birkaç saniye sonra söner. Sönememesi durumunda Fiat Fiorino model aracın yakıt deposunda 7 litre yakıt kaldığını sürücüye anlatır. Bu aracınızı hemen durdurup önlem almanızı gerektirmez. En yakın benzin istasyonundan yakıt almak üzere yola devam edebilirsiniz.
- Hava yastığı arıza lambası kırmızı yanar. Motor çalıştıktan birkaç saniyeden sonra söner. Sönmemesi durumunda hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu anlarız ve aracımızı vakit kaybetmeden en yakın servise götürmemiz gerekir.  

Fiat Fiorino arıza lambalarının bakımı için Otopratik.com.tr bağlantısından Fiat Fiorino arıza lambaları fiyatları için destek alabilirsiniz.