Otopratik Logo
close hamburger menu

Fiesta Direksiyon Kutusu

Ford bakım servisi ihtiyacına Otorparik uzmanlığı ile yanıt bulabilirsiniz. Ford Fiesta model aracınızın bakımları, parça değişimi gibi konularda uzman desteği alabilirsiniz. Bu amaçla Otopratik.com.tr üzerinden kolayca randevu alabilir, fiyat bilgisi edinebilirsiniz. Ford Fiesta direksiyon kutusu tamiri ya da değişimi ihtiyaçları için de uzman teknisyenlerle ilerleyebilirsiniz. Otopratik.com.tr üzerinden Ford Fiesta direksiyon kutusu randevusu alabilirsiniz. Randevu almadan önce fiyat bilgisi de edinebilirsiniz. Otopratik.com.tr’de yer alan güncel araç bakım fiyat listesine bakabilirsiniz. Fiyat listesinde aracınızın ihtiyacı olan bakımların güncel fiyatlarını görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca Ford Fiesta direksiyon kutusu fiyat bilgisi için sistem üzerinden fiyat teklifi de isteyebilirsiniz. 

Direksiyon Kutusu Arızaları

Direksiyon kutusu, direksiyon sistemin en önemli parçasıdır. Direksiyon kutusunun işlevi, direksiyon simidinden gelen yön komutunu tekerleklere aktarmaktır. Komplike bir sistem olan direksiyon kutusu farklı nedenlerle arıza verebilir. Aşağıdaki belirtiler direksiyon kutusu arızasına işaret eder:

- Direksiyon simidinde boşluk hissi varsa direksiyon kutusu ile ilgili bir sorun olabilir. 
- Direksiyon çevirirken gelen sesler de yine direksiyon kutusu arızasına işaret eder. Özellikle vuruntu sesi, önemli bir işarettir. 
- Direksiyonda sertleşme varsa bunun farklı nedenleri olabilir. Ancak olağan sebeplerden biri direksiyon kutusu arızasıdır. 
- Direksiyonun toparlanma sorunu olması da direksiyon kutusuna bakmayı gerektirir. 

Direksiyon kutusu arızaları içinde en yaygın görülen durum, yağ kaçağıdır. 

Direksiyon Kutusu Yağ Kaçağı 

Direksiyon kutusunda yağ kaçağı sorunu olabilir. Direksiyon kutusunda yağ kaçağı varsa gözle kontrolle fark edilebilir.  Bir diğer kontrol yöntemi direksiyon simidinde oluşan ağırlaşmadır. Bu ağırlaşmanın birçok sebebi olabilir fakat en yaygın sebebi yağ kaçağıdır. Bu yağ kaçağı direksiyon kutusunda ya da direksiyon pompasında olabilir. Bazen de direksiyonu sağa veya sola çevirdiğinizde ses gelir. Bu ses de yine direksiyon kutusunda yağ kaçağı olabileceğini akla getirir. 

Direksiyon kutusu ya da yağ kaçağı gibi sorunlar için size en yakın Otopratik mağazasından randevu alabilirsiniz. Pratik bir biçimde güçlü bir teknik alt yapı ile çözüm elde ederek güvenle yola devam edebilirsiniz. 

Otopratik’te Konforlu Araç Bakımı Süreci

Sabancı Holding bünyesindeki BriSA tarafından hayata geçirilen Otopratik, araçların ihtiyaç duyduğu farklı hizmetleri tek noktadan sunuyor. Böylece far tamiri, lastik hava basıncı kontrolü, akü değişimi, elektrik sistemi kontrolü, motor bakımı, süspansiyon testi, el freni teli değişimi gibi işlemler için farklı oto servislere gitme zahmeti ortadan kalkıyor. Otopratik’te hizmetler altı başlık altında kategorize ediliyor. Oto elektrik sistemi, araç bakım, oto klima, akü, lastik - jant ve yağlar sıvılar şeklinde ayrılan alanların her birinde uzmanlaşmış teknisyenlerle hizmet sunuluyor. Otopratik’te oto servis alanında ve bekleme alanlarında da dahil olmak üzere belirli standartları olan kaliteli hizmet önemseniyor. 

Fiesta Parça Değişimi

Ford Fiesta model aracınızın direksiyon kutusu gibi parça ihtiyaçları için Otopratik mağazalarını tercih edebilirsiniz. Otopratik, parça ihtiyacı söz konusu olduğunda hızlı teslimat konusunda öncüdür. Zengin erişim ağı ile yüksek bulunabilirlik sunan mağazalardan parça temin edebilir ve alanında uzman teknisyenlerle montaj sağlayabilirsiniz.