Otopratik Logo
close hamburger menu

Fluence Arıza Lambaları

Renault markasının Fluence modeli trafikte sıkça karşılaştığımız modeller arasında bulunmaktadır. Hal böyle olunca da geniş bir servis ağına ihtiyaç duyuluyor. Aracınızın bakım onarım ve yedek parça değişimi için tüm ülkede geniş bir servis ağı bulunan Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz.

Aracınızı çalıştırdığınızda gösterge panelinde bulunan arıza lambaları da yanar fakat 1 – 2 saniye sonra sönmesi gerekir. Eğer ki bu arıza lambalarından herhangi biri sönmüyor ise önce aracınızın kullanım kılavuzundan o lambanın anlamına bakmanızı öneririz. Sonrasında ise aracınızı hareket ettirebiliyorsanız size en yakın Otopratik servisine aracınızı getirebilir veya aracınızı hareket ettirmemeniz gereken bir arıza ile karşı karşıyaysanız da çekici yardımı ile aracınızı Otopratik servisine getirtebilirsiniz. Uzman teknisyenlerimiz aracınızın verdiği arızayı tespit ederek pratik bir şekilde karşı önlemini aracınıza uygular. Siz de en yakın Otopratik bayisini tespit etmek ve randevu almak için Fluence arıza lambaları randevusu butonundan destek alabilirsiniz.

Fulence model aracınızın bakım ve onarımı için Renault bakım servisi desteği alabilirsiniz. Aracınızda meydana gelen arıza aracınızın elektrik aksamı ile ilgili olabilir. Örneğin oto buji değişimi veya buji kablosu değişimi desteğini tecrübeli teknisyenlerimizden alabilirsiniz.

Fluence arıza lambaları genelde 25 adet oluyor. Fluence arıza lambaları her modelde farklı olabilir. Aracın donanımına göre bu arıza lambaları da değişkenlik gösterebilir. Fakat aracın modeli ne olursa olsun arıza lambası yandıktan sonra daha dikkatli olmak gerekir. Fulence arıza lambalarından bazıları şunladır:

- EPS uyarısı
- Buji ikaz lambası
- Emniyet kemeri ikaz ışığı
- Akü ikaz ışığı

Fluence arıza lambaları içerisinde sembolü anahtar olan bir lamba da yer alıyor. Bu lambanın yanması aracınızın hareket ettirilmeden bir yetkili servise götürülmesi gerektiğini ifade ediyor. Aracınızın motor aksamında bir problem ile karşı karşıyasınızdır ve eğer aracınızı hareket ettirirseniz daha büyük arızalara sebep verebilirsiniz.

Fulence için önemli olan diğer bir arıza lambası ise hararet göstergesidir. Araç suyunun ısınması aracınızın hararetinin yükselmesine sebep oluyor. Hararet lambası kırmızı renkte yanar ve motorunuz soğuyana kadar aracınızı hareket ettirmemeniz gerekir. Hararet göstergesi tam ortada olması gerekir.

Fluence Arıza Lambaları Fiyatları

Renault Fluence marka arazınızın arıza lambalarında herhangi biri yandı ve siz ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız öncelikle aracınızın kitapçığına bir göz atmalısınız. Sonrasında pratik ve ekonomik çözüm için en yakın Otopratik mağazasına gelmeniz yeterli olur.

Fluence arıza lambaları fiyatları için bağlantıyı takip edebilir ve diğer servis sağlayıcıları arasında en ekonomik servis olan Otopratik uzmanlığını tercih edebilirsiniz. Fiyat listesinde aracınız için her onarım ve bakım için detaylı fiyat analizi yapabilir tüm yedek parçaların fiyatlarına göz atabilirsiniz.

Aracınızın bakımı esnasında geniş ve ferah bekleme salonunda dinlenmeye geçebilir, Renault Fluence aracınızı pratik çözümler sunan teknisyenlere teslim etmenin keyfini çıkarabilirsiniz. Alacağınız tüm hizmetin Otopratik güvencesinde olduğunu da unutmamalısınız.