Otopratik Logo
close hamburger menu

Fluence Yağ Filtresi

Yağ filtresinin görevi kısaca, motor üzerinde biriken, sürtünmeler sonucunda koyulaşmış ve tortulanmış yağın süzülerek tekrardan kullanılmasını sağlar. Motor sağlığı için büyük bir role sahip olan yağ filtresinin her periyodik bakımda değiştirilmesi gerekiyordur. Aksi takdirde aracınızın motorunda bulunması gereken yağ temiz olmaz ve motor sağlığınız için büyük sorunlara yol açarak sürüş güvenliğinizi riske atar. Otopratik servis noktalarından alacağınız sayısız hizmet arasında, aracınızın sağlığı için çok önemli olan yağ filtresi değişimi de bulunuyor. En hızlı ve güvenilir bir şekilde Fluence yağ filtresi randevusu almak isterseniz Otopratik uzmanlığını içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz. 

Yağ Filtresi Görevleri Nelerdir?

Otomobil motorlarının çalışmasına iş görev parçaların maddesi genel olarak metalden oluşur. Birbirleri ile organize bir şekilde çalışan motor parçaları arasında oluşan ısıyı ve sürtünmeyi olabildiğince düşük seviyelerde tutabilmek için motor yağı kullanımı şarttır. Motor yağı, motor içerisindeki sürtünmeyi her ne kadar azaltsa da, bu sürtünme oranını sıfıra indirmek mümkün değildir. Eğer sürtünme sıfıra indirilebilseydi, otomobillerin yağ bakımı gibi bakımlara ihtiyacı kalmaz ve bir aracın motoru hiç durmadan sonsuza kadar çalışabilirdi. Dolayısıyla sürtünme kaçınılmaz olduğu için motorda da aşınmalar meydana gelebiliyor. Bu aşınmalar sonucunda oluşan tozlar ve parçacıklar motor yağına karışıyor. Motor yağı, motor içerisindeki görevini yerine getirirken döngüsünü tamamladıktan sonra yağ filtresinden geçiyor. İşte burda da yağ filtresinin önemini daha kolay anlayabilirsiniz. Motorun içinde devirdaim yapan yağın temizlenmesini sağlıyor. 

Yağ Filtresi Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir? 

Yağ filtresinin her periyodik bakımda değiştirilmesi gerekmektedir. Bu periyodik bakımların zamanları aracınızın marka ve modeline göre değişiklik gösterebilir. Yağ filtresi, genelde her 10 bin kilometre veya 15 bin kilometre arasında periyodik bakımlarda değiştirilir. Aracınız periyodik km sınırına ulaşmamış yani 10 bin kilometre yapmamış olsa bile düzenli olarak bu bakımlara gidilmesi ihmal edilmemelidir. Bu sınırların dışında yağ filtrenizi değiştirmeniz gereken başka istisnai durumlar da bulunuyor. Turbo tamiratları ya da değişimi, motor yağı değişimi yapılıyorsa da motor filtresinin kesinlikle değiştirilmesi gerekir. Aksi halde motor yağınınızı değiştirmenizin hiçbir artısı olmayacaktır. Çünkü yağ filtresini değiştirmezseniz eskimiş filtrede biriken tortu ve materyaller yeni eklediğiniz temiz yağın formunu bozarak işlevsiz halde getirecektir. Renault bakım servisi ile iletişime geçmeniz dahilinde aracınıza uygulanması gereken işlemlerin en doğru ve güvenilir bir şekilde yapıldığından emin olabilirsiniz. 

Otopratik Renault Servis Fiyatları 

Otopratik firması, müşterilerin istek ve talepleri doğrultusunda kurulmuş yani tamamen müşteri memnuniyetine önem verilen temeller içerisinde hizmet vermektedir. Bu amaç doğrultusunda müşteriler için sağlanan kolaylıklar arasında, bütçe dostu ekonomik onarım paketleri de bulunmaktadır. Ekonomik onarım paketleri ve Fluence yağ filtresi fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz yeterlidir.