Otopratik Logo
close hamburger menu

Honda Civic Yağ Filtresi

Honda Civic model aracınızın kullanım ömrü boyunca ihtiyaç duyacağı parça değişimi ve bakımları için Otopratik rehberliğinde ilerleyebilirsiniz. Oto check-up, şanzıman yağ değişimi, lastik hava kontrolü, akü değişimi, far ayarı gibi farklı işlemler için destek alabilirsiniz. Honda Civic yağ filtresi değişimi ve diğer bakımları için alanında uzman Otopratik teknisyenlerine güvenebilirsiniz. 

Yağ Filtresi Aracın Hangi Kısımlarında Kullanılıyor?

Motorlu araçlarda yağ filtresi kullanılan kısımlar; motor, şanzıman, yağlanma alanı, fren hidroliğidir. Ancak yağ filtresi denildiğinde motor yağı filtresi kast edilir. Diğerleri için şanzıman yağ filtresi, yağlanma yağ filtresi, hidrolik yağ filtresi şeklinde kullanım söz konusudur. 

Yağ Filtresi Ne İşe Yarar?

Hidrolik makinelerin hemen hepsinde yağ filtreleri kullanılır. Araç motoru da yağlanma ile çalışan bir yapıya sahip olduğu için yağ filtresine gereksinim duyar. Yağ filtresinin görevi, motor için çok önemlidir. Çünkü yağ filtresi, motor yağındaki partikülleri, tozları, kiri süzmek ile görevli bir parçadır. Görünümü delikli bir yapıdadır. Yağı sürekli süzerek temiz halde motora gönderir. Böylece motor bloğunda gezinen yağ, partikül ve toz içermez. 

Motor Yağı ve Yağ Filtresi Seçimi

Motor yağı ve yağ filtresi, birbiri ile çok ilişkili parçalardır. Araç sahipleri, motor yağı ya da motor yağ filtresi değişimi söz konusu olduğunda hangi ürünü almak gerektiği konusu önem kazanıyor. Doğru motor yağı ve yağ filtresi tercihi için kullanıcıya yol gösterecek bazı adımlar var. Bunlardan ilki, aracın üreticisinin hazırlamış olduğu katalogdur. Üretici, fabrikada aracı farklı açılardan testlere tabi tutar. Bu testler sonucunda hangi özelliklerdeki parçanın araçta kullanılması gerektiğini belirler. Bu bilgileri de araç kullanım kitapçığında paylaşır. Burada motor yağı ve filtresi  ile ilgili bilgilerin verildiği kısma bakarak nasıl bir parça almanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Bu konuda size yol gösterecek diğer bir rehber ise oto bakım uzmanıdır. Oto check-up yaptırdığınızda ya da periyodik bakımlarda aracınızın motor yağı ve filtresinin durumu hakkında bilgi paylaşılır. Ayrıca oto bakım uzmanından hangi filtre ve yağın aracınıza uygun olduğu konusunda bilgi alabilirsiniz. Böylece doğru tercihlerle motorun ömrünü uzatabilirsiniz. Ayrıca motordan yüksek performans alabilirsiniz. 

Honda Civic Yağ Filtresi Fiyatları

Yağ filtresi fiyatları ve diğer oto parça ve bakım fiyatları için Otopratik.com.tr üzerinden ilerleyebilirsiniz. Sitedeki güncel araç bakım fiyat listesini inceleyerek aracınızın bakımları ve bunların fiyat bilgileri hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Dilerseniz online olarak fiyat teklifi de alabilirsiniz. Böylece Honda Civic yağ filtresi fiyatları için henüz oto servise gitmeden bilgi edinebilirsiniz. Otopratik mağazalarında aracınızın bakımlarını konforlu bir şekilde yaptırabilirsiniz. Honda bakım servisi ihtiyacı için Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz. 

Honda Civic Yağ Filtresi Değişimi Randevusu

Honda Civic model aracınızın yağ filtresi ihtiyacı için size en yakın Otopratik mağazasından pratik bir biçimde online randevu alabilirsiniz. Otopratik.com.tr üzerinden Honda Civic yağ filtresi randevusu almak çok pratik.