Otopratik Logo
close hamburger menu

Jetta Arıza Lambaları

Volkswagen, Almanya’da 1937 yılında, tek tip halk otomobil üretimi için Alman Otomotiv Birliği’ne kurulan otomobil firmasıdır. Kurulduğu günden bu yana birden çok başarıya imza atan Volkswagen markasının en çok tercih edilen modelleri arasında, kullanıcılarına sunmuş olduğu konforlu sürüş deneyiminden ötürü Jetta’da bulunuyor. Passat model araçlarda da her model araçta bulunduğu gibi, araçla alakalı bir sorun olduğunda sürücüye hızlıca bildirebilmek için gösterge paneli üzerinde birçok arıza lambası bulunuyor. Aracın motorunu çalıştırdıktan sonra gösterge panelinde bulunan arıza lambalarının hepsi yanar hale gelir ve 1-2 saniye sonra bir problem yoksa tekrardan sönerler. Fakat 1-2 saniye geçmesine rağmen yanmaya devam eden arıza lambaları varsa aracınızda yolunda gitmeyen bir şeylerin olduğunun işareti olabilir. Bu gibi durumlarda panik yapmadan aracınızın motorunu durdurup park ettikten sonra aracınız Jetta arıza lambaları kontrolü için Otopratik servis birimleriyle iletişime geçmeniz tavsiye edilir. Tüm Otopratik birimlerinde Jetta ve daha birçok aracın teknik özelliklerinde daha da ustalaşmak için eğitimlerden geçmiş uzman teknik çalışanlar bulunur. Bu sayede aracınızın ihtiyacı olan onarım hizmetini en güvenli ve hızlı bir şekilde almış olursunuz. Daha hızlı ve zamanınızdan tasarruf ederek ihtiyacınız olan onarım hizmetini dilediğiniz zaman diliminde almak için, Otopratik öncülüğünde Jetta arıza lambaları randevusu oluşturabilirsiniz.

Jetta Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir? 

Yüksek teknolojiye sahip Volkswagen araçların bazılarında ve Jetta modelinde de olmak üzere, arıza lambaları ışıklı uyarı vermesinin yanı sıra sesli uyarı verme özelliğine de sahiptir. Bu şekilde, söz konusu aracın mekanik bileşenlerinde ya da elektronik bileşenlerinde herhangi bir aksaklık, arıza veya bir problem olduğunda, aracın daha fazla zarar görmesine engel olunması için araç arıza lambaları sesli uyarılar beraberinde çalışıyor. Araç arıza lambaları konusuna ek olarak, Volkswagen firmasının üretmiş olduğu bazı araçlarda sistemi tamamen durdurma özelliği de vardır. Jetta modeli, sürücülerin konforunu ve güvenini sağlamak için aracın gösterge panelinde birçok çeşit arıza lambalarına sahiptir. Daha iyi bir sürüş deneyimi ve güvenlik tehdidi bulunmayan bir yolculuk yapabilmek adına bu lambaların iyi gözlemlenmesi gerekmektedir. Aksi halde istenmeye kazalar meydana gelebilir. Otopratik bu gibi sorunları fark etmeniz dahilinde problemi ortadan kaldırmak için tüm imkanları ile aracınızın sorunlarına çözüm üretmeye gayret gösterir. 

Jetta Gösterge Paneli ve Arıza Lambaları

Jetta model aracınızın gösterge paneli üzerinde bulunan arıza lambaları, sürüş güvenliğinizi sağlamak için çok önemli ve dikkat edilmesi gereken bir parçadır. Gösterge panelinde bulunan bu arıza lambaları her zaman ciddi bir sorunu belirtmese de, ilerleyen zamanlarda ciddi bir sorun haline gelecek problemi de belirtiyor olabilir. Bu nedenle ihmal edilmemesi gereken bir unsurdur. Yanan arıza lambaları renklerine göre sürücüye durumun ciddiyetini ifade etmektedir. Renkler ve anlamlarını şu şekilde sıralayabiliriz: 

Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.

Kontağınız çalıştıktan 1-2 saniye sonra sönmesi gereken arıza lambaları hala sönmemişse ve özellikle sarı veya kırmızı renklerde yanmaya devam ediyorsa, kendinize en yakın Otopratik servisinden arıza lambalarının bildirdiği problem için kolaylıkla Volkswagen bakım servisi hizmeti alabilirsiniz. 

Otopratik Volkswagen Servis Fiyatlandırmaları

Otopratik markası, müşterilerine araçlarının ilk günkü performansını koruyarak, en güzel sürüş deneyimini yaşatmak için, tercih ettiği teknik cihazların son teknoloji, yedek parçaların da en kaliteli ve garantili olmasına özen gösterir. Buna ek olarak müşterilerini düşünmeyi unutmayarak, herkesin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunuyor. Sunulan bu onarım paketlerinden yararlanmak için yapılması gereken tek şey, Otopratik web sitesi üzerinden aracınızın ihtiyacı olan onarım hizmetini belirlemektir. Daha sonrasında kolaylıkla Otopratik Volkswagen arıza lambaları servis fiyatlarına erişerek kendinize en uygun zaman için hızlı bir şekilde servis randevusu oluşturabilirsiniz.