Otopratik Logo
close hamburger menu

Linea Arka Amortisör

Fiat markasının Türkiye’de en çok satanlarından biri olan Linea modeli, konforlu bir sürüş deneyimi sergilemesi ile tanınıyor. Fiat’ın her modelinde olduğu gibi Linea modellerinde de arka amortisörler bulunuyor. Amortisörler, sürüş esnasında yoldaki engebeler sebebiyle meydana gelecek sarsıntıların engellenmesini sağlar. Engellenmesi gereken sarsıntıların sürüş esnasında fazlasıyla hissedildiğini düşünüyorsanız en kısa sürede amortisör değişimi için Otopratik servisleri ile iletişime geçebilirsiniz. Aracınızın ihtiyacı olan diğer tüm hizmetler için Otopratik birimlerinden en güvenli bir şekilde Fiat Linea arka amortisör randevusu alabilirsiniz. 

Arka Amortisör Nedir? 

Otomobillerde sürüş esnasında, yoldaki engebeler sebebiyle meydana gelecek sarsıntıların şiddetini ve etkisini hafifletmek için kullanılan yağ pompalarıdır. Amortisörler araçların hareket yönüyle ters, aracın hızı ile paralel bir direnç gösterirler. Sarsıntı ve titreşimle ortaya çıkan enerjiyi ısıya dönüştürerek emerler. Bu sayede aracınız normalden daha az bir şekilde sarsılarak, daha konforlu bir sürüş deneyimi elde etmiş olursunuz. 

Amortisörün Başlıca Görevleri Nelerdir?

- Lastikleri sürekli yol ile temas halinde tutmak
- Yay ve süspansiyon sisteminin hareketini kontrol etmek
- Etkin yol tutuş ve uygun frenleme mesafesini sağlamak
- Lastiklerin erken aşınmasını önlemek
- Tekerlek açısını korumak
- Aracın sıçramasını, fren ve hızlanma sırasında yere yapışmasını kontrol etmek
- Diğer sistemlerin aşınmasını azaltmak
- Lastik ve frenlerin dengesiz şekilde aşınmasını önlemek
- Sürücü yorgunluğunu azaltmak 

Amortisörler hakkında daha fazla bilgi almak için Otopratik birimleri ile iletişime geçebilirsiniz ve Otopratik öncülüğünde aracınızın ihtiyacı olan tüm hizmetler için en güvenli bir şekilde Fiat bakım servisi hizmetinden faydalanabilirsiniz. 

Amortisörler Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir? 

Araç firmalarının ve bu konular hakkında ciddi araştırmalar gerçekleştirmiş firmaların tavsiyelerine göre güvenli ve konforlu bir sürüş için amortisörlerin her 20 bin kilometrede bir kontrol edilmesi öneriliyor. Araç tipine, yol ve iklim şartlarına göre değişmekle birlikte 60 ile 75 bin kilometre arasında da amortisörlerin değiştirilmesi gerekiyor. Çünkü 80 bin kilometre sonrasında amortisörlerin işlevini yerine getirmediği durumlar olabiliyor ve sürüş güvenliğiniz tehlikeye atılmış oluyor. 

Otopratik Fiat Servis Fiyatları 

Müşterilerin de bildiği üzere Otopratik, kendini müşteri dostu ve onlara her daim ekonomik kolaylıklar sağlayan bir firma olarak görmüştür. Bu fikri üzerine de üretkenliğini konuşturarak müşterilerine her daim yeni ekonomik paketler sunmaya özen gösteriyor. Otopratik’in sağlamış olduğu bu ekonomik paketlerden faydalanmak için tek yapmanız gereken şey müşteriler için oluşturulmuş Otopratik web sitesinden aracınızın ihtiyacı olan onarım paketini seçmektir. Seçiminizi yaptıktan sonra Fiat Linea arka amortisör fiyatları sayfasına kolaylıkla erişerek kendinize en yakın tarih için bir randevu oluşturabilirsiniz.