Otopratik Logo
close hamburger menu

Linea Baskı Balata

Uzman Otopratik rehberliği ile, İtalyan otomotiv markası Fiat’ın model ailesinde yer alan aracınız Linea için uygun parça değişimini kolayca yapabilirsiniz. Otopratik hizmet noktalarında Linea bakımı, onarımı, ekspertizi, parça temini, oto check-up gibi birçok hizmeti en profesyonel şekilde alabilirsiniz. Yetkin kadrosu ile Otopratik servisinden Linea marka otomobiliniz ile ilgili işlemleri kolayca ve güvenle tamamlayabilirsiniz. Linea baskı balata randevusu için Otopratik rehberliğinde online olarak ilerleyebilir, zaman kaybı yaşamadan işlemleri başlatabilirsiniz.

Linea Baskı Balata Nedir ?

Baskı balata, motordan gelen gücü aktarma organlarına iletebilmesi için geliştirilen ve günümüzde de aktif şekilde kullanılan araç parçalarından biridir. Linea Baskı Balata bakımına özen gösterilmesi en öncelikli olan parçalardandır. Doğru bakılmadığında hızlı biter. Bunun için bakım bütçelerine etkisi büyük olabilir. Debriyaj kullanıldığında motor ile vites arasındaki bağlantıyı kopararak vitesin rahat bir şekilde değişmesini sağlar ve aracın boşta çalışmasına yardımcı olur. Baskı balata sağlam ise motordan gelen hareket net bir biçimde iletildiğinden araç için daha iyi bir performans sağlar. Baskı balataların aşınması veya ömrünün tükenmesi durumunda ise motordan gelen güç ve hareket iyi iletilemeyeceğinden aracın performansı düşecektir.

Baskı Balata Ömrü Ne Kadardır?

Arabanın marka ve modeline, motor ve kullanıma göre değişebilir. 30.000 km ve 120.000 km arasında değişiklik gösterebilir. Uygun kullanımda ömrü yaklaşık 90.000 kilomteredir. Yanlış viteslerde kalkış yapmak, araç kırmızı ışıkta beklerken debriyaj pedalına basılı şekilde beklenilmesi, vites değişimi sonrası ayağın debriyaj pedalından ani bir hızla çekilmesi ve değişimi esnasında yapılan montaj hataları baskı balataların ömrünü kısaltan sebeplerdendir.

Linea Baskı Balata Bittiği Nasıl Anlaşılır?

El frenini kaldırıp aracınızı sürmeye çalıştığınızda güçlü bir çekiş varsa ve pedal kavraması ortalarda ise, sağlamdır. Çekiş gücünde eksilme, yakıt tüketiminde yükselme ve titreyerek kalkışlar veya aracın yüksek viteslerden kalkış yapabilmesi gibi durumlar ise baskı balatanın bittiği anlamına gelir. Böyle bir durumla karşılaşırsanız aracınızın baskı balatasının değiştirilmesi gerektiğini anlamalısınız.

Linea baskı balata temiz hasarsız kullanmak için neler yapmalı? Ömrü aracın motor teknolojisine, sürücünün aracını kullanımına göre değişen bir parçadır. Temiz ve hasarsız kullanmak için debriyaja tam ve hızlı basmalı, yavaş bırakmalı, uzun süre basılı tutmamalı, debriyaj zorlanmamalıdır.

Otopratik Fiat Linea Baskı Balata

Otopratik’te Fiat Linea otomobiliniz için uygun parça değişimi sağlayabilirsiniz. Ayrıca Fiat Linea ile uyumlu baskı balata ihtiyacına güvenle cevap bulabilirsiniz. Otopratik ile oto periyodik bakım, parça değişimi, genel kontrol gibi aracınızın diğer ihtiyaçlarına da çözüm bulmanız rahatlıkla mümkün. Otopratik uzmanlığı ile Fiat bakım servisinde doğru baskı balata setini bulabilir, araca en sağlıklı şekilde uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Linea baskı balata fiyatları için online ve hızlı bir şekilde bilgi edinebilirsiniz. Verilen hizmet ve kullanılan ürün için garanti alabilirsiniz. Ayrıca şeffaflık politikası sayesinde yapılan her türlü işlem hakkında hem yazılı hem de sözlü bilgi edinebilirsiniz.