Otopratik Logo
close hamburger menu

Linea Motor Yağı

Aracımızın en önemli parçalarından biri de kuşkusuz ki motordur. Motorun iyi bir şekilde çalışması için de bazı alt parçalar vardır. Bu alt parçalar sadece metallerden oluşmamaktadır. Alt parça denilince aklımıza hemen metal gelebilir fakat sıvı bileşenler de motorun alt parçalarını oluşturmaktadır. Motor ve sıvı kelimesi yan yana kullanılınca da motor yağı ilk akla gelen sıvıdır. Motor yağları aracınızın motor hacmine, yaşadığınız bölgenin iklim koşullarını göre değişkenlik göstermekle birlikte aracınızın motorunun ömrüne direkt etkisi olan bir parçadır.

Linea model aracınızdaki motor yağı, motor üzerinde bir tabaka oluşturarak motorunuzu dış etkenlerden korur. Motor yağının görevlerinin en başında motoru korumak gelmektedir. Motor yağları motor içerisindeki pistonların hareketi esnasında piston cidarlarında bir miktar kalarak sürtünmenin azalmasına yardımcı olurken metaller arasındaki korozyonu da önlemektedir.   

Linea Motor Yağı Değişim Aralığı

Linea marka aracınızın motor yağı değişim sıklığı için üretici firma periyodik bakımın yeterli olacağını öngörüyor. Eğer ki Linea marka aracınızı daha sık kullanılıyorsanız her 10 bin kilometrede bir motor yağı değişimi aracınızın motorunun ömrünü uzatır. Aynı zamanda aracınızın performansı da doğru orantılı olarak artar. Otopratik mağazalarından uzman desteği sayesinde aracınızın motoruna en uygun motor yağını koydurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken Linea motor yağı randevusu almaktır. Otopratik.com.tr adresinden veya telefon ile Otopratik mağazalarından alacağınız hizmetlerin fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Linea motor yağı fiyatları bağlantısı ile aracınızın motor yağı değişimi için ne kadar bütçe ayırmanız gerektiğini kolayca öğrenebilirsiniz.

Otopratik mağazalarında sadece oto motor yağ değişimi yaptırmakla kalmayıp Fiat bakım servisi hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Linea marka aracınıza uygun motor yağı kullandığınızda motor sürtünmeye harcayacağı enerjiden tasarruf ederek yakıt tüketiminin daha ekonomik olmasını da sağlar.

Linea marka aracınızın motor yağı değişim aralığı kullanım kitapçığında belirtilmiştir. Aracınızın motor yağı azalır veya bitebilir. Motor yağları sadece bittiğinde ya da azaldığında değil etkisini kaybettiklerinde de değiştirilmelidir. Eğer yağ soğutma görevini yerine getiremiyor ise sürtünmeye karşı da motor parçalarını koruyamaz ve aşınmalara yol açar. Bu sebeple motor yağınızı sık sık ve belli aralıklarla kontrol etmenizde fayda vardır. Motora gelen havanın temiz olması için kullanılan bir diğer parça da motor yağ filtresidir. Motor yağınızı kontrol ederken mutlaka yağ filtrenizi de kontrol etmenizde fayda vardır.

Motor yağları sürtünmeyi azalttığı için aracınızın yakıt tüketimini de azaltırken performansını arttırır.

Otopratik mağazaları Türkiye genelinde çok yaygın bir hizmet ağına sahiptir. Aracınızın pek çok bakım ve onarım ihtiyacını güvenle tecrübeli teknisyenleri ile karşılarlar. Otopratik mağazalarında aracınızın bakımı esnasında siz de ferah ve temiz bekleme salonunda dinlenmeye geçebilirsiniz. Bunun yanında değişimi yapılacak olan yedek parçalar da vitrinde siz değerli misafirlerimiz için sergilenmektedir.