Otopratik Logo
close hamburger menu

Linea Silecek

Otopratik rehberliği ile, İtalyan otomotiv markası Fiat’ın model ailesinde yer alan aracınız Linea için parça değişimini kolayca yapabilirsiniz. Otopratik hizmet noktalarında Fiat Linea bakımı, onarımı, ekspertizi, parça temini, oto check-up hizmeti alabilirsiniz. Genel olark tüm marka araçlarınız ve Linea marka otomobiliniz ile ilgili işlemleri kolayca ve güvenle, ekonomik ve hizmette yüksek kalite ilkes ile alabilirsiniz.. Linea silecek randevusu için de Otopratik rehberliğinde online olarak ilerleyebilir, aracınızın silecek değişimi veya arıza kontrolü için işlemlerinizi hızlıca tamamlayabilirsiniz.

Silecek Sistemi Nedir?

Öncelikle silecek sisteminin tanımı ile başlayalım. Sürücünün yolu görebilmesi için özellikle yağmurlu, karlı ve çamurlu havalarda silecekler çok büyük önem arz eder. Bu tip havalarda sürücünün güvenliğini, görüş netliğini sağlaması açısından silecek sisteminin doğru çalışması kritik önem taşımaktadır. Sileceklerin çalışmadığı, sorun çıkardığı noktada güvenli bir sürüşten bahsedilemez. Çünkü araç kullanırken sürücünün görüşü net olmayacaktır. Bazı durumlarda çalışmayan veya yanlış çalışan bir silecek sistemi, net görüşe engel olması dışında bir de görüşü tamamen kapatacak bir hataya dahi sebep olabilir. Bu da sürücünün kaza yapmasına sebebiyet verebilir. Bu sebeple silecek sistemi arızalarının ertelenmeden çözülmesi oldukça önemlidir. Silecek motoru ve silecek mekanizması yerleşkesi, ön camın hemen önünde yer alan, kaput panel kapağının altına monte edilmiştir.

Araç silecek sistemi nasıl çalışır?

Sileceği, silecek kolundan çalıştırdığınızda, silecek anahtarı sinyali kontrol modülüne (Body Control Module (BCM) gönderir. Kontrol modülü silecek rölesini çalıştırır. Röle, silecek motoruna 12 volt güç gönderir. Motor 360 0 dönerken deve boynunu hareket ettirir, deve boynu iki silecek kolunun hareket kolunu çalıştırmak için ara bağlantı çubuğunu hareket ettirir bu sayede silecek kolları bir sağa bir sola çevrilir.

Aracınızın silecekleri çalışmıyorsa, ustanız veya yetkili servis önce sorunu teşhis etmesi, ardından arızalı parçayı sipariş etmesi gerekir. Bu, arabanızın aynı gün tamir edilemeyeceği anlamını taşır. Çünkü sık arıza veren bir sistem olmadığından sipariş geçmeleri gerekebilir. 

Araç sileceklerinin çalışmaması durumunda sürücü için görüş kalitesi direkt olarak negatif etkileneceğinden, değişim gerektiren bir arıza söz konusu ise vakit kaybetmeden değiştirmek oldukça önemlidir. 

Otopratik Fiat Linea Silecek Sistemi

Otopratik’te Fiat Linea otomobiliniz için ihtiyacınıza uygun parça değişimini kolaylıkla, güvenle ve ekonomik olarak sağlamanız mümkün! Ayrıca Fiat Linea ile uyumlu silecek değişimi ihtiyacına güvenle cevap bulabilirsiniz. Otopratik, aracınız için oto periyodik bakımdan, oto arıza tespiti işlemine, ekspertiz hizmetinden, gerekli parça onarımı, değişimi gibi işlemlere kadar onlarca kaliteli hizmeti ekonomik fiyatlar ve profesyonel ekibi ile sunmakta. 

Otopratik uzmanlığı ile Fiat bakım servisinde doğru silecek setini bulabilir, araca en sağlıklı şekilde uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Linea silecek fiyatları için bilgi edinebilirsiniz. Verilen hizmet ve kullanılan ürün için garanti alabilirsiniz. Ayrıca yapılan işlem hakkında hem yazılı hem de sözlü bilgi edinebilirsiniz.