Otopratik Logo
close hamburger menu

Megane 2 Amortisör Takozu

Renault marka ve model aracınız için en kaliteli ve hızlı servis hizmetinden faydalanmak istiyorsanız ilk tercihiniz Otopratik olmalıdır. Otopratik, Türkiye’nin dört bir yanında bulunduğunuz diğer tüm şehirlerde Renault marka araçlarda uzmanlaşmak adına eğitim almış teknik kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm hizmet şeffaflığı ile müşterilerine en kaliteli hizmet olanaklarını sunuyor. Bu olanakların arasında bulunan amortisör takozu değişimi, oto check up hizmeti, oto ekspertiz gibi ve daha sayısız hizmetten Otopratik öncülüğünde faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize en yakın tarih için bir Otopratik güvencesi ile Megane 2 amortisör takozu randevusu oluşturmak.

Amortisör Takozu Nedir?

Otomobiliniz ile geçirdiğiniz vakitlerin konforlu hale gelmesinde önemli bir rol oynayan parçalardan biri olan amortisör takozu, süspansiyonu otomobilin şasisine bağlayan parçadır. Piyasada amortisör kulağı veya amortisör kulesi olarak da bilinir. Otomobilin yol üzerindeki pürüzler ile teması sonucu oluşan titreşimi, lastikler ve amortisör ile birlikte sönümleyen elemanlardan biridir. Sorunsuz çalışması dahilinde her zaman sürücüye ve yolculara konfor sağlayarak daha güvenli bir sürüş deneyimi sunar. 

Megane 2 Amortisör Takozu Arızası Belirtileri

Amortisör takozu aşınmaya başladığında, sadece araç konforunu etkilemez, aynı zamanda diğer süspansiyon parçalarına da potansiyel olarak hasar verebilir ve büyük masraflara yol açabilir. Parçanın arızalandığını gösteren bazı arıza belirtileri belirtileri aşağıdaki maddelerde belirtilmiştir. 

- Özellikle kasislerden geçerken aracın ön sağ ve sol tarafından gelen tıkırtı sesleri
- Sürüş esnasında aracın sağa veya sola çekmesi
- Aşırı titreşimler
- Direksiyon döndürüldüğünde gelen gıcırtı sesleri
- Gevşek veya sert direksiyon
- Lastik hizalarının bozulması
- Lastiklerin eşit olmayan şekilde hızlı aşınması 

Amortisör takozları, süspansiyon sisteminin önemli bir parçasıdır. Yıprandıklarında ve deforme olduklarında süspansiyon sarkar ve ön lastiklerin iç veya dış kısmında daha fazla ısı oluşmasına neden olurlar, bu durum da aracın diğer bileşenlerine zarar verir. Takozlar tamamen arızalandığında, süspansiyon sisteminin dengesi bozulur. Bu motor gücünü etkileyerek motor bileşenlerinin de zarar görmesine yol açabilir ve bu zarar sürüş güvenliğinizi tehdit edebilir. Böyle durumlarda hızlı bir şekilde Renault bakım servisi almak için Otopratik servis destekleri ile iletişime geçebilirsiniz. 
 

Otopratik Renault Servis Fiyatları

Otopratik ile birlikte Renault marka aracınız için servis hizmeti alacağınız zaman unutmamanız gereken şeylerden birisi de, aracınıza uygun en kaliteli ve orijinal yedek parçaların kullanılarak, sürüş performansının en üst seviyede tutulmasına çok dikkat edileceğidir. Bunun yanında da müşteri dostu firmaların arasında önde gelenlerden birisi de Otopratik olarak, tüm müşterilerine ekonomik onarım paketleri sunmaktadır. Bu ekonomik paketlerden yararlanmak için yapmanız gereken tek şey Otopratik web sitesi üzerinden aracınızın ihtiyacı olan hizmeti seçmektir. Daha sonrasında tüm Megane 2 amortisör takozu fiyatlarını anlık olarak görüntüleyerek kendinize en uygun tarih için randevunuzu oluşturabilirsiniz.