Otopratik Logo
close hamburger menu

Nissan Qashqai Arıza Lambaları

Arıza lambaları terimi özellikle araçlar için kullanılıyor. Her türlü araçta arıza olabiliyor. Motor bütünlüğünün bozulması, elektronik sorunlar, arızaların en büyük kaynağı oluyor. Arızaların sürücüye bildirilmesi için arıza lambaları yanıyor. Arıza lambaları, Nissan markasının Qashqai modelinde de her araçta olduğu gibi sürücülerin kolayca görebileceği yerde yani gösterge panelinde yer alıyor. Arıza lambalarının hepsine hâkim olmak gerekir. Çünkü arıza lambasının ne zaman yanacağı belli olmuyor.

Arıza lambaları yandığı andan itibaren aracınızda farklı sesler duyabilir, aracınızın seyrinde değişiklikler fark edebilirsiniz. Tüm bu uyarıları dikkate almamak aracınızda belki de çözümü çok basit olan bir problemin daha da büyümesine yol açabilir.

Nissan Qashqai arza lambalarının kontrolü için pratik çözümler sunan ve cebinizi düşünen oto servis Otopratik bayilerinden hizmet almak için zaman planlamanızı yaparak en yakın Otopratik bayisini Nissan Qashqai arıza lambaları randevusu alabilirsiniz.

Pek çok evrensel gösterge panosu sembolü vardır, ancak bazı markalar ve marka modelleri bazı sembolleri tercih edebilir. Her araçta farklı sembol kullanılsa da birçoğunun anlamı aynıdır. Nissan Qashqai gösterge paneli ışıkları ve sembolleri aracın kullanım kılavuzunda detaylı olarak anlatılmıştır. Eğer aracın kullanım kılavuzuna erişemiyorsanız bulunduğunuz bölgeye en yakın Otopratik bayisini öğrenerek arızaya hızlı müdahale ettirebilir ve aracınızı olası daha büyük tehlikelerden uzak tutabilirsiniz.

Nissan Qashqai arıza lambaları kırmızı renkte ve özellikle de yanıp sönüyorsa derhal bu duruma dikkat edilmelidir. Bazı durumlarda, lambanın yanması sonrası aracın kullanılmaya devam edilmesi halinde donanımın zarar görebileceği ve sürüş emniyetinin azalacağı için mekanik sistemlere bakım yapılması gerektiğini ifade eder. Böyle bir durum ile karşı karşıya kaldığınızda Nissan bakım servisi için Otopratik bayilerinden hızlı ve kalıcı çözümler elde edebilirsiniz.

Nissan Qashqai arıza lambalarının en önemlisi motor ışığının yanmasıdır. Nissan markasının diğer modellerinde de en önemli arıza lambası olarak karşımıza çıkmakta. Micra, Juke, Navara, Xtrail ve Qashqai modellerinde motor arıza lambasının yanması yerleşik teşhis sisteminin motorun çalışmasında bir arıza tespit etmesi veya emisyon sisteminde bir sorun olduğunu tespit etmesi anlamına gelir.

Nissan Qashqai model aracınızın motor ışığı yandığında ilk yapmanız gereken arıza lambasının rengine bakmak olmalıdır. Eğer lamba sarı renkte yanıyor ise en yakın Otopratik bayisine kadar aracınızı sürebilirsiniz. Eğer arıza lambası kırmızı renkte yanıyor ise aracınızı en uygun yere çekmeli ve çekici gelene kadar daha fazla hareket ettirmemelisiniz. Pratik ve ekonomik çözümler sunan Otopratik bayilerinden birine aracınızı çektirebilir ve aracınızın motorundaki sıkıntının giderilmesi için aracınızı uzman ellere teslim edebilirsiniz.

Nissan Qashqai arıza lambaları fiyatları için bağlantıyı ziyaret edebilir ve internet üzerinden kolaylıkla fiyat karşılaştırması yapabilirsiniz.

Otopratik bayilerinde çeşitli hizmetlerden faydalanmak için de bu bağlantıdan yapılacak olan işlemlerin ücretlerine göz atabilirsiniz. Örnek vermek gerekirse; aracınızın egzoz muayenesini veya debriyaj balatası değişimini hızlı ve güvenli bir şekilde Otopratik ustalarına yaptırabilirsiniz ve bu işlemlerin ücretlerini yukarıda paylaştığımız listeden kolaylıkla bulabilirsiniz.