Otopratik Logo
close hamburger menu

Nissan Qashqai Lastik Fiyatları

Lastik, içinde basınçlı hava tutabilecek şekilde tasarlanmıştır. Janta monte edilerek aracın yer ile temasını sağlar. Dışarıdan basit, bir yapıdaymış gibi görünmesine rağmen, bileşiminde kauçuk, kord bezi, çelik teller ve birçok kimyasal bulunduran kompozit yapıda, yüksek teknoloji gerektiren bir süreç ile üretilen, aracın en önemli parçalarından biridir.

Aracın hareketi için çok önemli olan bu parçanın bakımı ve kullanım şekli de yol tutuşu yakıt tüketimi ve durma mesafesi bakımından çok önemlidir. Hatta saklama koşulları bile Nissan Qashqai lastiklerinin ömrünü belirlemede büyük bir etkendir. Bu sebeple lastik bakımınızı veya saklama koşullarını önemseyen ve uzun ömürlü olmasını sağlayan bir oto servisi olan Otopratik mağazalarını güvenle tercih edebilirsiniz. Otopratik mağazalarında lastik hava kontrolü, lastik değişimi, lastik rotasyon gibi çeşitli hizmetlerin yanında lastik saklama lastik oteli uygulaması ile de sizlere hizmet vermektedir. Lastiklerinizi daha iyi muhafaza etmek için kuru ve iyi havalandırılmış ortamda depolanması gerekir. Depolama esnasında doğrudan güneş ışığı ve yüksek sıcaklık lastik formuna zarar vereceği için Otopratik depolama merkezinde bu şartlar çok iyi bir şekilde sağlanır.

Nissan Qashqai lastik fiyatları randevusu için bağlantıyı takip edebilirsiniz. Aracınızda yaptırmak istediğiniz diğer bakımlarınız için de Nissan bakım servisi randevusu alabilirsiniz.

Nissan Qashqai model aracınızın kullanılması gereken lastik çapı aracınızın kullanım kılavuzunda belirtilmektedir. Eğer daha büyük çapta bir lastik tercih ederseniz yakıt tüketiminiz olması gerekenden daha fazla olur.

Geniş tabanlı lastikler tercih ettiğinizde ise aracın sürtünmesi artacağı için daha fazla bir motor gücüne ihtiyaç duyulur. Yağmurlu havalarda daha düşük yol tutuşu olacağından aracın kayma eğilimi artar ve durma mesafesi uzar.  

Nissan Qashqai model aracınızın lastiği patladığında ve diğer lastikler de uzun süredir kullanılıyor ise tek lastik değişiminde aracın yol tutuşu diğer lastiklere oranla farklılık gösterir.

Lastik diş derinliğini ölçmek için 1 TL ile basit bir test yapabilirsiniz. Paranın dış tarafındaki halka yaklaşık 4 mm’dir. Parayı dik olacak şekilde tekerlek üzerindeki dişlerin arasına yerleştirin. Paranın dış tarafındaki halka görünmeye başladığında diş derinliği 3 mm civarında kalmış demektir. Emniyetli sürüş için bu şekildeki tekerleklerinizi değiştirmenizi tavsiye ederiz.

Yanlış lastik basıncıyla araç sürmek, özellikle ıslak yollarda aracın yol tutuşunu ve frenlemeyi etkiler ve güvenliğinizi ciddi ölçüde tehlikeye atabilir. Bunun için Nissan Qashqai kullanım kılavuzunda belirtilen lastik basınç değerlerini dikkate almanızı öneririz.

Nissan Qashqai Lastik Fiyatları

Nissan Qashqai lastik fiyatları için Otopratik bayilerinden ve internet üzerinden detaylı bilgi alabilir ve karşılaştırma yaparak cebinize en uygun oto servisi olan Otopratik bayilerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz. Nissan Qashqai lastik fiyatları için bağlantıyı takip edebilir dilerseniz Otopratik.com.tr adresinden de fiyat listesine göz atabilirsiniz.