Otopratik Logo
close hamburger menu

Opel Corsa Silecek

Güvenli bir sürüş için silecekler hayati önem taşır. Aracınızda hiçbir arıza olmasa da aracınızın ön camı temiz değilse eğer görüş açınız azalacağı için hayati önem taşıyan bir parça olarak değerlendirmelisiniz. Her araçta bulunan silecekler Opel Corsa modelinde ise arka camda da bulunur.

Silecekleriniz sürüş esnasında camınızdaki yağmuru ve karı hatta yoldan gelen çamur vs pislikleri de temizlemeye yaradığı için bakımına özen gösterilmelidir. Araç periyodik bakımları esnasında siz uyarmadıkça servisler silecek kontrolü yapmazlar. Fakat ülke genelinde geniş çalışma alanına sahip Otopratik servisleri için aracınızı genel bakıma getirdiğinizde sileceklerinizin durumuna da özenle bakılır. Opel bakım servisi için siz de güven duyacağınız bir servis arıyorsanız Otopratik servislerini gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.  

Sürüş esnasında görüşünüzü hiçbir şeyin engellemesine izin vermeyin. Opel Corsa aracınızı size en yakın Otopratik mağazasına getirin ve gerisini profesyonel ustalara bırakın. Size en yakın Otopratik servisini bulmak için Opel Corsa silecek randevusu al bağlantısından konum tespiti yaprak randevunuzu oluşturabilirsiniz.

Opel Corsa Silecek Ömrü Ne Kadardır?

Sileceklerin belirli bir kullanım ömrü yoktur. Hava ve yol şartları ile kullanılan silecek lastiklerinin kalitesi sileceklerin ömrünü belirler. Genellikle oto periyodik bakımda kontrolü yapılmalı ve eğer gerekli ise değiştirilmelidir. Fakat mevsim geçişlerinde ayrıca bir kontrol yapılması Otopratik’in tecrübeli teknisyenleri tarafından önerilir. Özellikle kış mevsiminin sert geçtiği ve bol yağışlı şehirlerde silecek lastikleri daha hızlı yıpranır.

Kışın soğuk ve yağışlı günlerde önceliğimiz güvenli bir şekilde seyahat etmektir. Oto silecek değişimi için eğer kaliteli malzeme ile sileceklerinizi değiştirecek ve size garanti sunacak bir servis arıyorsanız Otopratik mağazalarını tercih edebilirsiniz.

Silecek lastiği kauçuk malzemeden yapıldığında uzun ömürlü olur. Silecek lastikleriniz aşındıysa değişmesinde fayda vardır. Aksi takdirde camınızdaki yağmur veya kar suyunu ve aracınızın camındaki pislikleri silecekleriniz iyi temizleyemez ve hatta camınızı çizebilir.

Opel Corsa silecekleri iyi silmiyorsa bunun sebebi silecek cama tam olarak basmıyor olabilir veya silecek lastiğiniz sertleşmiş olabilir. Hemen akla silecek lastiği nasıl yumuşatılır sorusunu geliyor. Bunun için yapılması gereken en yakın Otopratik mağazasını tespit etmek.

Opel Corsa Silecekleri Donar mı?

Yaşadığınız bölge çok kar yağışı alan bir bölgeyse eğer aracınızı kullanmadığınız zamanlarda silecekleri kaldırmanız ve cam ile temasını önlemenizi tavsiye ederiz. Bunu yapmamızın sebebi ise soğuk havalarda özellikle sıfır derecenin altına düşen sıcaklıklarda silecek lastiklerinizin donarak cama yapışmasını önlemektir. Donan sileceklerinizi çalıştırmak istediğinizde cama yapışan silecek lastikleri kuvvetli bir şekilde cama tutunacağı için silecekleriniz kırılabilir.

Opel Corsa Silecek Fiyatları

Otopratik mağazalarında değişimi yapılan her parçanın Otopratik güvencesi altında olduğunu bilmelisiniz. İnternetten fiyat karşılaştırması yapabilir en uygun fiyatların ve pratik hizmetin adresi olan Otopratik bayilerini gözünüz kapalı tercih edebilirsiniz. Opel Corsa silecek fiyatları için bağlantıyı takip edebilirsiniz.