Otopratik Logo
close hamburger menu

Passat Arıza Lambaları

Volkswagen, Almanya’da, 1937 yılında devrinin önde gelen sosyalist partisi tarafından kurulmuş bir otomobil üretim şirketidir. Volkswagen, kaliteli ve güvenilir araçlarıyla dünyanın en çok tercih edilen arabalarını üretmektedir. Bu en çok tercih edilen modellerin arasında, sürücülerine sunmuş olduğu muazzam yolculuk deneyimiyle Passat’da bulunuyor. Passat aracı diğer marka ve model araçlarda da olduğu gibi, araçla alakalı bir sorun olduğunda yada ileriye yönelik bir sorun olabileceğini, sürücüye bildirmek için gösterge panelinde birçok arıza lambalarına sahiptir. Aracınızın motoru çalıştıktan sonra gözünüze çarpan, bir kaç saniye içinde sönmesi gereken ama sönmeyen bir arıza lambasının yandığını fark ettiğinizde Otopratik uzmanlığına güvenerek, Passat model aracınızı en yakın Otopratik servis destek birimine götürmeniz veya yardım istemeniz tavsiye edilir. Otopratik servisinden yardım aldığınızda özellikle Passat model aracınızın özelliklerini daha iyi tanımak için eğitimler almış uzman kadro tarafından oto check up hizmeti de verilerek arıza lambalarının neden yandığı çok kolay bir şekilde tespit edilir. Aracınızı Otopratik servisine götürmeden önce Otopratik Passat arıza lambaları randevusu alırsanız hem uzman çalışanlar tarafından yardım görmeniz kolaylaşır hem de zamanınızdan tasarruf etmiş olursunuz. 

Passat Arıza Lambaları Anlamları Nelerdir?

Volkswagen marka araçların bazılarında ve Passat modellerinde, araba arıza lambaları uyarı vermesinin yanında sesli uyarı özelliğine de sahiptir. Buna göre; söz konusu aracın mekanik bileşenlerinde ya da elektronik bileşenlerinde herhangi bir aksaklık, arıza veya bir problem olduğunda, aracın daha fazla zarar görmesine engel olunması için araç arıza lambaları sesli uyarılar beraberinde çalışıyor. Araç arıza lambaları konusuna ek olarak, Volkswagen firmasının üretmiş olduğu bazı araçlarda sistemi tamamen durdurma özelliği de vardır. Bu sayede gelişmiş bir sürüş destek sistemine sahip olan araç, güvenliği sağlamak adına otomatik olarak hareket ve motor gücünü durdurabiliyor. Passat modeli, sürücülerin konforunu ve güvenini sağlamak için aracın gösterge panelinde birçok çeşit arıza lambalarına sahiptir. Daha iyi bir sürüş deneyimi ve sorunsuz bir yolculuk yapabilmek adına bu lambaların iyi gözlemlenmesinin çok büyük faydası vardır. Aksi takdirde bu lambalarda ters giden bir sorun fark ettiğinizde en yakın Otopratik Volkswagen servisinden Passat model aracınız için en kaliteli hizmeti çalışan uzman kadrosu sayesinde alabilirsiniz. 

Passat Gösterge Paneli Arıza Lambaları 

Aracınızdaki gösterge paneli; paneldeki ışıklar, işaret yolu ve sesler aracılığıyla aracınızdaki sorunla alakalı bilgi veren önemli bir parçadır. Gösterge panelinde oluşan bu sinyaller her zaman önemli bir arızanın sinyali olmasa da aracınızla alakalı ileriye yönelik bir problem yaşayabileceğinizin bir göstergesidir. Gerek o an gerek ilerleyen zamanlar için bir sinyal olsun, aracınızı daha güvenli bir sürüş deneyimi yaşamak ve yaşanan sorunun geri dönülemez boyutlara ulaşmaması için, kendinize en yakın Otopratik servisinden yardım almanız tavsiye edilir. Uyarı ışıklarının çoğu Volkswagen marka ve model araçlarda aynı olmasına rağmen bazı modellerde gösterge paneli üzerindeki veya etrafındaki kesin konumları değişebilir. Uyarı ışıkları renklerine göre farklı anlamlar ifade etmektedir. 
Bunlara örnek olarak: Yeşil arıza lambası sistem doğru çalışıyor, bir aksilik yok demek iken, sarı arıza lambası, daha dikkatli sürüş yapın ve olabilecek en kısa sürede servise gidin anlamı taşır. Kırmızı arıza lambası bu lambalar arasında en ciddi olandır. Kırmızı arıza lambası yanıyorsa, araç müsait bir yere çekilmeli ve servis çağrılmalıdır.

Passat model aracınızı çalıştırdığınızda arıza lambaları yanar ve birkaç saniye sonra tekrardan sönerler. Fakat sönmesi gerektiğini düşündüğünüz ama aracınız çalışıyor haldeyken bile sönmemiş olan arıza lambalarının önem ve ciddiyetini yukarıda açıklamış olduğumuz renklerin ne anlam ifade ettiklerinden anlayarak hareket etmelisiniz ve tüm ihtiyaçlarınız dahilinde Otopratik servis hizmetlerinden kolaylıkla ve tüm şeffaflığı ile yardım alabileceğinizi aklınızda bulundurmalısınız. 

Otopratik Passat Servis Fiyatlandırmaları

Brisa güvencesiyle oluşturulmuş Otopratik, Passat model araçlarınız için arıza lambalarında bir sorunla karşılaştığınızda, en hızlı ve kaliteli servis destek hizmet alabilmeleri için müşterilerine tüm imkanlarını sunuyor. Sunmuş olduğu bu imkanlar arasında, bütçe dostu ekonomik paketleri de bulunuyor. Otopratik’in sunmuş olduğu bu ekonomik paketlerden faydalanmak için yapmanız gereken tek şey ihtiyacınız olanı seçmek. Otopratik çevrimiçi sistemi üzerinden yaptığınız bu seçimden sonra Passat arıza lambaları fiyatlarına kolayca erişip, aracınız için hızlıca randevu oluşturabilirsiniz.