Otopratik Logo
close hamburger menu

Peugeot 301 Hava Filtresi

Peugeot 301 model araçlarda kullanılan hava filtresi ve diğer parçalar için güvenilir oto servis arayışında Otopratik’i tercih edebilirsiniz. Bulunduğunuz bölgeye yakın Otopratik mağazasının yerini öğrenmek, ilgili oto servis işleminin fiyatı hakkında bilgi sahibi olmak ya da randevu almak için online ilerleyebilirsiniz. Otopratik.com.tr üzerinden aracınızla ilgili bakım sürecini pratik bir biçimde yönetebilirsiniz. Ayrıca Otopratik mağazalarında da kullanıcı memnuniyetine odaklanan konforlu bekleme alanlarını kullanabilir ve orjinal uyumlu ve garantili oto parça desteği alabilirsiniz. 

Hava Filtresi Nedir ve Ne İşe Yarar?

Aracında hava filtresi değişimi ile karşılaşan pek çok kullanıcı “hava filtresi ne işe yarar” sorusunu soruyor. Hava filtresi, aracınızın en önemli parçası olan motorun sağlıklı çalışması ve uzun ömürlü olması için gereklidir. Çünkü bu parça, araç motorunun randımanlı çalışmasını sağlayan silindirlerin içine giren havayı sürekli olarak temizler. Hava filtresinin içeri giren havayı temizlemesi, motor ve motora bağlı parçaların kirden tıkanmasına engel olur. 

Motor hava filtresi, motor çekiş gücü ve dolayısıyla aracın performansı konusunda önemli bir etkiye sahiptir. Hava filtresi bozulursa değiştirilmelidir. Eğer hava filtresi tıkanırsa temizlenebilir. Bu iki işlemden hangisinin gerekli olduğuna oto serviste karar verilir. Ancak aracın km’si de önemli bir fikir verir. Çünkü belirli bir km’den sonra hava filtresinin değişme zamanı gelir. 

Hava Filtresi Değişmezse Ne Olur?

Peugeot 301 ya da farklı bir marka model kombinasyonunda hava filtresinin değişim zamanı geldiğinde ilgili yenileme işlemi, beklemeden yapılmalıdır. Aksi halde kirli ya da tıkalı hava filtresi nedeniyle farklı sorunlar yaşanabilir. Bunlardan bazıları şöyle sıralanabilir:

- Aracın çekiş gücü zayıflar.
- Motorun performansı düşer.
- Yakıt tüketimi artar.
- Motor ve diğer parçalar havanın içindeki toz nedeniyle zamanla bozulabilir. 

Vaktinde değiştirilmeyen hava filtresi nedeniyle çok daha fazla masraf çıkabilir. Bu nedenle vakti geldiğinde bu parça araca uygun olan yenisi ile değiştirilmelidir. Değişim için Otopratik.com.tr’den Peugeot 301 hava filtresi randevusu alabilirsiniz. Otopratik.com.tr üzerinden fiyat bilgisi de edinebilirsiniz. Peugeot 301 hava filtresi fiyatları için güncel oto servis fiyat listesine bakabilir veya fiyat teklifi alabilirsiniz. 

Peugeot Araç Bakımını Otopratik’te Yaptırın

Otopratik’te verilen hizmetler; bakım, akü, elektrik, yağlar ve sıvılar, klima, lastik-jant şeklinde kategorize ediliyor. Bu hizmetler içinde bulunan bakım kategorisinde periyodik bakım ve oto check-up işlemleri var. Peugeot marka araç için periyodik bakım ya da oto check-up yaptırmak üzere Otopratik’ten randevu alabilirsiniz.  Periyodik bakım ve check-up, aracın uzun ömürlü olması ve sürüş güvenliği için çok önemlidir. Periyodik bakımda motor hava filtresi de kontrol edilir. Böylece hava filtresinin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu kontrolde fark edilen kirlenme, hava filtresi temizliği ile giderilebilir. Söz konusu temizlik de hava filtresinin daha uzun ömürlü olmasını sağlayabilir. Peugeot bakım servisi için Otopratik uzmanlığıyla ilerleyebilirsiniz.