Otopratik Logo
close hamburger menu

Peugeot 301 Triger Seti

Otopratik rehberliği ile, Fransız otomotiv markası Peugeot’nun model ailesinde yer alan aracınız Peugeot 301 için parça değişimini kolayca yapabilirsiniz. Otopratik hizmet noktalarında Peugeot 301 bakımı, onarımı, ekspertizi, parça temini, oto check-up hizmeti alabilirsiniz. Genel olarak Peugeot 301 marka otomobiliniz ile ilgili işlemleri kolayca ve güvenle tamamlayabilirsiniz. Peugeot 301 triger seti randevusu için Otopratik rehberliğinde online olarak ilerleyebilirsiniz.

Peugeot 301 Uyumlu Triger Seti

Triger seti diğer bir adı ile zamanlama kayışı olarak da bilinmektedir. Her parçanın önemi gibi triger seti de önemli bir bağlantı işlemi sağlar. Motor içerisinde dönen krank mili ile eksantrik mili arasındaki bağlantı işlemi triger ile sağlanmaktadır. Triger seti, temelde bir kayıştır. Bu kayış, zamanla eskiyebilir, yıpranabilir, incelebilir ve kopabilir. Bu durumda işlevini yapamaz hale gelir. Bu durumda triger seti onarımı veya değişimi sağlanmalıdır. Yıpranan triger setinin yenisi ile değişimi, güvenli sürüş ve uzun ömürlü motor için gereklidir. Ancak alınacak olan triger setinin araçla daha doğrusu marka ve model ile uyumlu olması gerekir. Peki, Peugeot 301 araçla uyumlu triger seti hangisi?

Değişimi yapılacak olan triger setinin araç ile uyumluluğu konusu önemlidir. Alacağınız triger seti Peugeot 301 otomobil ile uyumlu mu sorusuna yanıt bulmak için şase motor numarasına bakabilirsiniz. Ürün üzerinde de şase numarası ile uyumlu bilgi bulunuyor olmalıdır. İkisi eşleşiyorsa güvenle kullanabilirsiniz. Triger seti gibi diğer parçaları da seçerken aracın üreticisinin sunduğu kitapçığı mutlaka okumanız öneriliyor.

Triger Seti Nedir ve Peugeot 301 Triger Seti Değişmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır?

Triger seti için belirli bir zaman aralığı söz konusudur. Bu konuda sorulabilecek olan triger seti ne zaman değiştirilir? ya da Peugeot 301 triger seti kaç binde değiştirilir? gibi soruların önemi büyüktür. Araç marka ve modeline göre kilometre bilgisine göre periyodik olarak değişim yapılması gerekmektedir. Triger kayışı yapılmış olan ve gerginin araç kataloğu içerisinde belirlenen kilometre çalışmasından sonra değişimi yapılması gerekmektedir. Bu işlem aracın belirli periyodik bakımlarında kontrollere göre yapılması gerekmektedir. Bu durumda herhangi bir kopma işlemine de maruz kalmadan aracın değişimleri ve sağlığı korunacaktır. Triger seti ne zaman değiştirilir sorusunda ilk olarak bakım zamanları söylenmektedir.

Peugeot 301 triger seti kaç binde değişir sorusuna gelindiğinde ise, her araç üreticisi tarafından farklı bir kilometre değeri belirlenmiştir. Genel olarak 64000 kilometre de bir ya da 96000 km de bir değişimi yapılmaktadır. Bu değerlere dikkat ederek aracınızdaki değişim işlemlerini gerçekleştirmenizi tavsiye etmekteyiz. Araçlarda her parçanın olduğu gibi triger setinin de bir ömrü bulunmaktadır. Periyodik sistemde ya da kilometre değerinde değişimlerinizi mutlaka yapmalısınız. Normal şartlar altında bir triger seti için raf ömrünün 3 yıl olduğu bilgisi yer almaktadır. Yeni alınan bir araç 3 yıl bekletildikten sonra satışı yapıldıysa triger kayışı kontrol edilmelidir. Aynı şekilde ikinci el bir araç alımında da triger seti kontrol edilerek herhangi bir sorun olup olmadığına bakılmalı ve gerekirse değişim işlemi yapılmalıdır

Peugeot 301 Triger Seti Tercihi Nasıl Olmalı?

Devirdaimli Peugeot 301 triger seti, triger kayışı gibi farklı isimlerle satın alabileceğiniz ürün için tercih aşamasında dikkatli davranmak önemlidir. Peugeot 301 triger seti tercihinde aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz:

- Otomobilin  kullanım kitapçığını inceleyerek önerilen triger seti   özelliklerini öğrenebilirsiniz. Kullanım kılavuzunda nasıl bir  triger seti ile orjinalini değiştirebileceğiniz açıkça yazar.   Buradaki bilgileri dikkate alarak ürün satın alabilirsiniz.
- Motor   şase numarasına bakar onunla uyumlu triger setini bulabilirsiniz.
- Uzman oto bakım servisine giderek Peugeot 301 model aracınıza uygun triger seti isteyebilir ve triger kayışı değişimi için uzman desteği alabilirsiniz.

Otopratik Peugeot 301 Triger Seti

Otopratik’te Peugeot 301 otomobiliniz için uygun parça değişimi sağlayabilirsiniz. Ayrıca Peugeot 301 ile uyumlu triger seti ihtiyacına güvenle cevap bulabilirsiniz. Otopratik uzmanlığı ile Peugeot bakım servisinde doğru triger setini bulabilir, araca en sağlıklı şekilde uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Peugeot 301 triger seti fiyatları için bilgi edinebilirsiniz. Verilen hizmet ve kullanılan ürün için garanti alabilirsiniz. Ayrıca yapılan işlem hakkında hem yazılı hem de sözlü bilgi edinebilirsiniz.