Otopratik Logo
close hamburger menu

Polo Hava Filtresi

Volkswagen’in Türkiye’de birçok kullanıcı tarafından fazlasıyla ilgi gören modellerinden birisi olan Polo, konforlu ve güvenli sürüş deneyimi sayesinde araç sahiplerini oldukça memnun bırakıyor. Her araç sahibinin aracı oldukça değerlidir ve bu nedenle araçlarını en güvenilir servis desteklerine teslim etmek isterler. İşte bu noktada başta Polo ve diğer tüm model araçlarınıza için güvenilir bir servis desteği arıyorsanız, Otopratik sizin için en doğru seçenekler arasında yer alıyor. Volkswagen model araçlarda uzmanlaşmak için eğitimlerden geçmiş teknisyen kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımı ve tüm şeffaflığı ile Otopratik en güvenilir hizmeti müşterilerine sunmak için büyük bir özen gösteriyor. Tüm Otopratik servis birimlerinden alabileceğiniz sayısız hizmetlerin arasında oto check up, periyodik bakım, hava filtresi değişimi, fren balatası değişimi gibi hizmetler de bulunuyor. Hem güvenli hem de daha hızlı bir servis hizmeti almak için Otopratik öncülüğünde kolaylıkla Polo hava filtresi randevusu oluşturabilirsiniz. 

Hava Filtresinin Araç İçin Önemi

Basit bir şekilde tanımlayacak olursak hava filtresi, dışarıdan gelen havanın temiz bir şekilde motora iletimini sağlar. Dışarıdan gelen havanın bu filtreden geçmeden motora ulaşmaması gerekir. Hava filtresinin sorunsuz çalışması sayesinde dışarıdan gelen zararlı maddelerden arınılmış olunur ve böylece motor sağlığı korunmuş olur. Motor mekanizmasında basit bir parça olarak gözüken hava filtresi aslında çok önemli bir yere sahiptir. Hava filtresi kirlendiğinde ve gerekli bakım yapılmadığında motora kirli havanın girmesine neden olarak, motordaki oksijen miktarı yetersiz kalır ve bu da silindirlerin içindeki yanma kalitesini düşürür. 

Polo model aracınızda bulunan hava filtresinin ömrü dolmuş ve yeterince kirlendiyse, aracınızın gazına ne kadar yüklenirseniz yüklenin, motora ulaşması gereken oksijen miktarı düzgün motor gücünü sağlamak için yetersiz olduğundan yakıtın çoğu yanmadan egzozdan dışarı çıkar ve bu da yakıtınızı kullanmadan kaybettiğiniz için büyük bir yakıt israfı oluşturur.

Polo Hava Filtresi Ne Sıklıkla Değiştirilmelidir?

Polo hava filtresi, normal araç kullanım koşullarında 10 bin kilometrede bir periyodik araç muayenesinde veya aracınızın performansının yetersiz olduğundan şikayetiniz üzerine değiştirilebilir. Fakat günümüzde sıkça rastlanan şehir içi hava kirliliği ve olumsuz doğal koşullar yüzünden 5 bin kilometrede bir bu hava filtresi değişikliğini yapmak motor sağlığınız için iyi olacaktır. Volkswagen bakım servisi ile iletişime geçerek hava filtresi değişimini kolaylıkla yapmak için Otopratik uzmanlığına güvenebilirsiniz.  

Otopratik Volkswagen Servis Fiyatları

Otopratik, müşterilerine sağladığı onarım hizmetlerinde en verimli sonuca ulaşmak, aracın ömrünü uzatmak ve daha güvenli bir sürüş performansı yaşatmak için, tüm araçlarda kullandığı yedek parça ve onarım ekipmanlarının en kaliteli, orijinal ve garantili olmasına çok dikkat eder. Bunlara ek olarak müşterilerin ihtiyaçlarını daha kolay giderebilmesi için, herkesin eşit bir şekilde yararlanabileceği ekonomik onarım paketleri sunuluyor. Otopratik web sitesi üzerinden, onarım paketleri arasından aracınızın ihtiyacı olan hizmeti seçmek Polo hava filtresi fiyatları ve diğer bütün hizmet bedelleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için yeterlidir.