Otopratik Logo
close hamburger menu

Polo Triger Seti

Şirketin adı Almanca’da halkın arabası anlamına gelen Volkswagen markası, 1937 yılında Almanya’da kurulmuştur. Markanın Türkiye’de fazlasıyla popüler olan modelleri arasında bulunan Polo, konforlu sürüş deneyimi sayesinde araç sahiplerini memnun bırakıyor. Başta Polo olmak üzere ve diğer tüm Volkswagen marka araçlarınız için güvenilir bir servis desteği arıyorsanız, Otopratik tüm müşterileri için en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor. Polo model araçların teknik özelliklerine daha fazla hakim olmak için eğitimlerden geçmiş uzman teknisyen kadrosu, çözüm odaklı yaklaşımları ve tüm şeffaflığı ile Otopratik birimlerinden içiniz rahat bir şekilde servis hizmeti alabilirsiniz. Zamanınızdan tasarruf ederek hızlı ve güvenilir bir şekilde Volkswagen Polo triger seti randevusu oluşturmak için Otopratik uzmanlığına başvurabilirsiniz. 

Polo Uyumlu Triger Seti

Triger seti, egzoz ve emme supaplarının harekete geçmesini sağlayan triger kayışı ve ona bağlı diğer parçaların oluşturduğu sistemin bütününe deniliyor. Triger seti, bütününde bir kayış olarak sürekli bir hareket halinde olduğundan zamanla deforme olabilir, incelebilir ve değişimi gerçekleşmezse kopma gibi durumlar gerçekleşebilir. Bu gibi durumlarda ciddi aksaklıklar çıkmaması adına acilen triger setinin onarımı veya değişimi yapılmalıdır. Volkswagen bakım servis hizmetini en kaliteli bir şekilde sağlayabilmek için tüm imkanlarını sunan Otopratik birimlerinden triger setinin değişimini kolaylıkla sağlayabilirsiniz. Değiştirilmesi gereken triger seti motorunuzun ömrünü uzatmak ve daha güvenli bir sürüş deneyimi sunmak için önemli bir yere sahiptir. Araçta kullanılacak olan triger setinin aracın modeline uygun olması gerekmektedir. Yeni triger setinin aracınıza uygun olup olmadığını anlamak için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. 

Aracınızda kullanılacak olan triger setinin uyumu motor sağlığınız için önemli bir noktadır. Satın alınacak olan triger setinin Polo model aracınızla uyumlu olup olmadığını anlamak için şase motor numarasını kontrol edebilirsiniz. Motorunuzda bulunan şase numarası ile üründe bulunan şase numarası birbirlerine uyuyor ise o triger seti aracınız için kullanılması güvenli ve uyumlu olan triger setidir. Başta triger seti ve diğer parçalar için değişim yapılacağı zaman araç üreticilerinin vermiş olduğu kılavuz kitapçıklara da göz atılması tavsiye ediliyor. 

Triger Seti Nedir ve Değişmesi Gerektiği Nasıl Anlaşılır? 

Araçta bulunan her parçanın önemli bir yere sahip olduğu gibi triger seti de aynı yere sahiptir. Motorda önemi bir bağlantı işlemi sağlar. Motor içerisinde dönmekte olan krank mili ile eksantrik mili arasındaki bağlantı işlemini triger sağlar. Yeni araçlarda triger koptuğunda bunu gösterge panelindeki uyarı ışıklarından görebilirsiniz, eğer aracınızın gösterge panelinde bunu ikaz edecek bir ışık yoksa  triger kayışının koptuğunu, arabanın kendini boşa alarak yavaşlamaya başlamasından anlayabilirsiniz. Böyle bir durumla karşılaşırsanız hızlı bir şekilde Otopratik ile iletişime geçerek triger kayışı değişimi hizmetini kolaylıkla alabilirsiniz. 

Polo Triger Seti Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Polo model aracınıza triger seti veya triger kayışı alırken, seçtiğiniz triger setinin kaliteli ve daha da önemlisi aracınıza uyumlu olup olmadığına çok dikkat etmeniz gerekiyor. Polo triger seti alırken aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. 

- Otomobilin kullanım kitapçığını inceleyerek önerilen triger seti özelliklerini öğrenebilirsiniz. Kullanım kılavuzunda orijinali ile yeni olan triger setini nasıl değiştireceğiniz anlaşılır bir dilde tarif edilir. Buradaki bilgileri dikkate alarak ürün satın alabilirsiniz. 
- Motor şase numarasını kontrol ederek aracınıza uygun triger setini seçebilirsiniz.  
- Uzman bir oto bakım servisine giderek Polo model aracınıza uygun triger seti isteyebilir ve triger kayışı değişimi için uzman desteği ile yardım alabilirsiniz. 

Otopratik Volkswagen Servis Fiyatları

Otopratik firması, müşterilerinin araçlarının ilk günkü gibi sürüş deneyimi sunması ve motor ömrünü uzatmak için, tercih ettiği teknik cihazlar ve yedek parçaların en kaliteli, uyumlu ve garantili olmalarına çok dikkat eder. Bunlara ek olarak da müşterilerini düşünmeyi ihmal etmeyerek herkesin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunar. Uzmanlar tarafından oluşturulmuş güçlü altyapıya sahip Otopratik web sitesi üzerinden Volkswagen Polo triger seti fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. Sonrasında dilerseniz kendinize en uygun tarih için servis randevusu alabilirsiniz.