Otopratik Logo
close hamburger menu

Renault Antifriz

Kış aylarındaki zorlu iklim şartlarından dolayı aracınızın radyatör suyunda donmalar meydana gelebilir. Antifrizin ana görevi de, bu suyun donma derecesini düşürerek motor sağlığını korumaktır. Ayrıca antifriz, sadece kış aylarında olmamakla beraber yılın her mevsiminde motoru korumak için gerekli sıvılardan birisidir. Düzenli olarak değiştirilmesi gereken sıvıların arasında yer alan antifriz aracınız için çok önemli bir yere sahiptir. Aracınızı Otopratik’e her periyodik bakıma getirdiğinizde antifriz kontrolleri de yapılır ve ihtiyaç dahilinde antifriz değişimi hizmetinden de kolaylıkla faydalanabilirsiniz. Otopratik uzmanlığına güvenerek ve zamanınızdan tasarruf etmek için hızlı bir şekilde Renault antifriz randevusu oluşturabilirsiniz. 

Antifrizin Faydaları Nelerdir?

Aracımızın her mevsimde ihtiyacı olduğu antifrizin faydaları aşağıdaki gibidir: 

- Antifriz, motorun soğumasına yardımcı olur. Bu noktada Antifriz harareti önler mi? sorusunu da düşünmeniz çok normal. Cevabı basit evet, antifriz motorun hararet yapmasını da engelleyerek motorömrünü uzatır.
- Kış aylarında kullanılan antifriz, motor suyunun donma derecesini yükselterek donmasını önleme görevi üstlenir. Bu fayda da motorun zarar görmesini engelleyebilir.
- Antifriz, radyatörü ve soğutma sistemini pas gibi yabancı ve zarar veren maddelerden koruyabilir. Bu da aracın ömrünü ve verimliliğini artırır. Yani antifrize sadece kış hava koşullarında değil, her dönemde ihtiyaç vardır. Fakat bu noktada, suya katılan antifriz miktarının mevsimlere göre değişiklik gösterebileceğini belirtmekte fayda var. 

Aracınızın ihtiyacı olan tüm servis hizmetlerini en kaliteli bir şekilde almak için Otopratik’i tercih edebilirsiniz. Bu hizmetler arasında başta antifriz de olmak üzere oto check up, periyodik bakım, lastik değişimi gibi sayısız hizmetten faydalanabilirsiniz. Otopratik uzmanlığına güvenerek, Renault bakım servisi ile doğrudan iletişime geçebilir ve aklınıza takılan soruların kolaylıkla giderilmesini sağlayabilirsiniz. 

Antifriz Neden Değiştirilmelidir? 

Aracınızda bulunan tüm sıvılar gibi, antifriz de zamanla işlevini yitirir ve sonunda daha asidik hale gelir. Bu asidik sıvı, radyatöre ve su pompası, hortumlar, termostat ve radyatör kapağı gibi diğer önemli soğutma sistemi bileşenlerine zarar verebilecek şekilde korozyon oluşumuna sebep olur. Ayrıca radyatörünüzde pas, kir ve diğer zararlı torulların da birikmesine neden olabilir. Bu durum kirleticilerin, antifrizlerin motor sıcaklığını düzenleme kapasitesini tehlikeye atacaktır. Sonucunda da motorun aşırı ısınması, diğer teknik aksaklıklar ve araç performansını ciddi boyutlarda etkilenmesi gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz. 

Otopratik Renault Servis Fiyatları 

Otopratik servis noktalarında, aracınızın ömrünün uzaması, ilk günkü gibi bir sürüş deneyimi yaşamanız ve trafikteki sürüş güvenliğinizin sağlanması için en kaliteli onarım hizmetleri verilmektedir. Bunlara ek olarak müşteri memnuniyeti de düşünülerek, herkesin kolaylıkla faydalanabileceği ekonomik onarım paketleri sunulmuştur. Bu onarım paketleri ve Renault antifriz fiyatları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz Otopratik web sitesini ziyaret etmeniz yeterli olacaktır.