Otopratik Logo
close hamburger menu

Renault Yağ Filtresi

BriSA kuruluşu olan Otopratik, araç bakım, onarım, parça değişimi konularında kalite standartları ile hizmet sunuyor. Ülke genelinde yaygın mağaza zinciri ile genişleyen Otopratik’te aracınızın gereksinim duyduğu bakım ve onarım işlemlerini ya da parça değişimlerini güvenle yaptırabilirsiniz. Renault yağ filtresi değişimi için de size en yakın servisi Otopratik.com.tr üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Aracınızın yağ filtresini değiştirmek üzere randevu almak ve fiyat bilgisi edinmek için de yine online olarak ilerleyebilirsiniz. Sadece birkaç adımda kolayca Renault yağ filtresi randevusu oluşturabilirsiniz. Kolay ve pratik bir biçimde randevu oluşturabildiğiniz gibi fiyat bilgisi de edinebilirsiniz. Online olarak fiyat teklifi isteyebilir ya da güncel oto servis fiyat listesine göz gezdirebilirsiniz. Böylece Renault yağ filtresi fiyatları için fikir sahibi olabilirsiniz. 

Yağ Filtresi Nedir?

Yağ filtresi, motor yağını süzmek için kullanılır. Sürekli olarak motor bloğunda devirdaim yapan motor yağı, zamanla kirlenir. Onu her seferinde temiz olarak motora göndermek için yağ filtresine ihtiyaç duyulur. Ancak motor yağ filtresi gibi şanzıman yağı için kullanılan filtre de vardır. 

Motor Yağ Filtresi Ne İşe Yarar?

Bu filtrenin ana görevi, yağ karterinde biriken yağı süzmektir. Böylece buradan motora giden yağın temiz olması sağlanır. Motor yağının temiz olması ise motorun performansı, yakıt tüketimi ve uzun ömürlü olması için çok önemlidir. Yağ filtresi, zamanla esnekliğini kaybeder ve kırılganlaşır. Bu durumda da kolayca deforme olur. Yırtık, gözenekleri tıkalı ya da bozuk yağ filtresi görevini yapamaz. Yağda biriken kir, metal partikülleri ve toz da motora zarar verir. Yağ filtresinin ömrü bittiğinde araç için uygun yağ filtresi ile değişim sağlanmalıdır. 

Hangi Yağ Filtresi Araca Uygun?

Aracınızın markası ve modeli ile uyumlu motor yağ filtresi arayışında oto bakım uzmanına danışabilirsiniz. Orjinal uyumlu parça ile yağ filtresi değişimi sağlamak üzere Otopratik mağazalarını tercih edebilirsiniz. Otopratik’te yağ filtresi için ve diğer parçalar için garanti ile değişim sağlayabilirsiniz. Ayrıca Otopratik teknisyenleri, değişimin neden gerektiği, hangi parça ile nasıl değişim yapılacağı gibi konularda ayrıntılı bilgi paylaşır. Şeffaflıkla orjinal uyumlu ve garantili oto parça değişimi sağlanır. 

En İyi Motor Yağı nedir ve Motor Yağı Seçimi Nasıl Yapılır?

Motor yağ filtresi kadar motor yağının tercihi de önemlidir. Otopratik’te motor yağı konusunda da destek alabilirsiniz. Dizel araçlarda yağ değişimi ya da benzinli araçlarda yağ değişimi için güvenle ilerleyebilirsiniz. En iyi motor yağı, aracınıza uygun olandır. Motor yağı seçiminde aracınızın motorunun silindir sayısı, yakıt tüketim şekli, motorun kaç devir olduğu ve km’si gibi kriterler önem kazanır. Ayrıca yaşadığınız bölgenin iklimi yani ortalama sıcak değerleri de dikkate alınmalıdır. Otopratik Renault bakım servisi yetkilisine danışarak aracınıza uygun motor yağını öğrenebilirsiniz.