Otopratik Logo
close hamburger menu

Toros Baskı Balata

Renault marka araç bakımında Otopratik, güçlü teknik ekipman, deneyimli teknisyenlerle hizmet veriyor. Renault Toros araba bakımı ihtiyacı için size en yakın Otopratik mağazası ile ilerleyebilirsiniz. Kalite standartlarını önemseyen bir yaklaşımla sürekli gelişime odaklanan Otopratik araç bakım noktalarında Renault Toros balata bakım ve değişim hizmeti alabilirsiniz. Renault Toros baskı balata randevusu için online ilerleyebilirsiniz. Ayrıca otopratik.com.tr üzerinden balata ve diğer parçalar hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bilgilerin yanı sıra yine online olarak fiyat da öğrenebilirsiniz. Renault Toros baskı balata fiyat bilgisi için fiyat teklifi isteyebilir veya güncel araç bakım fiyat listesine göz gezdirebilirsiniz. 

Baskı Balata Nedir?

Baskı balata, motorlu araçların önemli parçalarından biridir. Motordan aldığı gücü aktarma organlarına iletmekle görevlidir. Bu nedenle bir aktarma organı olarak tanımlanır. Vites ile motor arasında güç aktarımı yapar. Baskı balata bozulduğunda aktarım sağlanamayacağı için aracın performansı düşer. Baskı balata eskidiğinde yüksek yakıt tüketimi ve düşük performans ortaya çıkar. Zamanla debriyaja bağlı parçalarda da hasar söz konusu olur. Bu nedenle baskı balata için periyodik bakımlarda ya da oto check-up yapılırken mutlaka kontrol sağlanmalıdır. Aksi halde çok daha zahmetli ve masraflı bir durum ortaya çıkabilir. 

Baskı Balatanın Ömrü Ne Kadardır?

Mekanik bir parça olan baskı balata, zamanla biter. Baskı balata bitmesi, bu parçanın işlevini yapamaması olarak da yorumlanabilir. Aracınızın üretici kataloğunda kaç km’de bir baskı balata değişimi yapılması gerektiği yazar. Ancak bu bilgi belirli koşullarda kullanım için geçerlidir. Bu nedenle baskı balata kullanım ömrü, bir araçtan diğerine değişiklik gösterir. Sürekli olarak bozuk zeminde araç kullanmak, sürekli olarak hız yapmak ve yanlış viteste araç kullanmak gibi etkenlerle baskı balatanın ömrü çabuk biter. 

Renault Bakım Servisi

Renault bakım servisi arayışında Otopratik uzmanlığını tercih ederek kalite odaklı bir hizmet alabilirsiniz. Ülke genelinde yaygın mağaza ağı ile Otopratik, farklı marka ve model otomobil ya da hafif ticari araçların oto servis ihtiyacını karşılıyor. Ölçüm ve testler için en güncel teknolojiyi kullanan Otopratik mağazalarında alanında uzmanlaşmış deneyimli ve eğitimli teknisyenler hizmet veriyor. BriSA tarafından kurulan Otopratik araç bakım sistemi, misafir karşılama, teknik uzmanlık, doğru ekipman gibi konu başlıklarında kalite standartlarına uygun bir yaklaşımı benimsiyor. Otopratik mağazalarında oto lastik, oto elektrik sistemi, yağlar ve sıvılar, parça değişimi, periyodik bakım gibi farklı konularda detaylı hizmet alabilirsiniz. Uygulama öncesinde ve sonrasında yazılı ve sözlü olarak bilgilendirileceğiniz bir yaklaşımla kendinizi güvende hissedersiniz.