Otopratik Logo
close hamburger menu

Transporter Arıza Lambaları

Ticari araç sınıfında trafikte sıkça rastladığımız Volkswagen markasının Transporter modelinin gösterge panelinde diğer tüm Volkswagen modellerine benzer arıza lambalarından oluşmaktadır. Modeline göre tabi ki farklılıklar vardır fakat genel olarak benzer semboller kullanılır.

Bir sistemin etkinleştirilmesindeki başarısızlık, dikkat edilmesi gereken hususlar veya bilgilendirmeler gösterge panelindeki uyarı lambalarıyla anlatılmaktadır. Ayrıca bu uyarılar Transporter modelinde bazı uyarılarda sesli mesajlarla desteklenmektedir.

Ticari araç sınıfından olan Transporter araçları kullananlar, güvenli sürüş ve araç bakımları için arıza lambalarının ne anlama geldiğini bilir. Transporter arıza lambaları ani meydana gelen arızaların sürücüye bildirilmesini ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlar.

Peki, sürüş esnasında herhangi bir arıza lambası yanarsa nasıl davranmalıyız? Bunun için öncelikle arıza lambalarına hâkim olmak gerekir. Hangi sembolün ne anlama geldiğini bilmek de bazen nasıl davranmamız konusunda bize yetmez. Çünkü bazı semboller iki renkte yanar örneğin motor ikaz lambası sarı renkte yanarsa Transporter aracınızı bulunduğunuz yere en yakın Otopratik servisine kadar sürmenizde sakınca yoktur. Fakat motor ikaz lambası kırmızı renkte yanar ise aracınızı uygun bir yere çekerek çekici yardımı ile Otopratik servisine ulaşmalısınız. Bu bilgiler aracınızın kullanım kılavuzunda detayları ile anlatılır. Siz uzman desteği almak isterseniz oto arıza tespiti için Otopratik servislerinde alanında uzman teknisyenlerden destek alabilirsiniz.

Ayrıca aracınızdaki diğer bakım ve onarım işlemleri için Volkswagen bakım servisi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Otopratik servisinde çalışan ustalar sürekli gelişen teknolojiye ayak uydurmak için bilgilerini güncel tutarlar. Sadece elektrik aksamı ile ilgili bakımları değil rot kolu değişimi gibi farklı alanda da size pratik bir şekilde yardımcı olurlar.

Yapmanız gereken ülke geneline yayılmış geniş hizmet ağı bulunan Otopratik servislerinden size en yakın olanı tespit edip Transporter arıza lambaları randevusu almaktır.

Transporter Arıza Lambaları Nelerdir?

İlk çalıştırıldığında ya da sürüş sırasında yanmaya başlarsa yukarıda da bahsettiğimiz gibi panik yapmadan aracınızı güvenli bir yere çekmelisiniz. Transporter modelinin arıza uyarı lambaları şunlardır:

- Yağ basınç arıza işareti
- Akü şarj arıza işareti
- Fren ikaz işareti
- Emniyet kemeri ikaz işareti
- Kapı açık ikazı
- Motor kaputu ya da bagaj açık işareti
- Motor soğutma sistemi arıza işareti
- Şanzıman arıza işareti

Transporter Arıza Lambaları Fiyatları

Volkswagen Transporter arıza lambaları fiyatları için bağlantıyı takip edebilirsiniz. Aracınız için yaptırmak istediğiniz bakım ve onarım ücretlerinin yanında yedek parça değişimi için de tüm orijinal yedek parçaların ücretlerini görebilir internet üzerinden araştırma yaptıktan sonra en ekonomik ve pratik çözümler sunan oto servisi olan Otopratik servislerini gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz. Otopratik servisleri aynı anda en az 3 aracı bakıma alacak kapasiteye sahip ve geniş, ferah bekleme salonları ile sizlere hizmet sunar. Alacağınız hizmetten memnun kalmanız Otopratik servis çalışanlarının birinci önceliğidir.