Otopratik Logo
close hamburger menu

Volkswagen Arıza Lambaları

Alman otomotiv markası Volkswagen aracınız için Otopratik ile parça değişimini kolayca yapmanız mümkün. Otopratik güvencesiyle aracınızın markası ne olursa olsun, ihtiyacına yönelik onlarca hizmete kolaylıkla, güvenle, ekonomik ve yüksek kalite olarak erişebilirsiniz. Oto periyodik bakım, oto ekspertiz, gerekli parça onarım veya parça değişimleri, rutin kontroller veya arıza durumlarında Otopratik tecrübesinden faydalamanız oldukça kolay. İşini bilen profesyonel ekip, yüksek teknoloji ve ölçüm cihazları ile Otopratik, servis noktalarında müşterisinin yüzünü güldürmekte.

Volkswagen marka aracınız var ise ve ikaz lambalarından biri yanıyor ise, anlamlarını burada bulabilirsiniz. 

Büyük ihtimalle bu yazımızı okurken Volkswagen marka aracınız arıza lambası yaktı ve doğal olarak hangi sebepten ötürü yaktığını merak ettiniz. Otopratik size yardımcı olmak için burada.

Volkswagen marka arabalarda, aracınızı kontağını ilk çevirdiğinizde gösterge panelinde bulunan ikaz ışıklarının hepsi yanar, yaklaşık olarak 1-2 saniye sonra otomatik olarak söner, bu tüma araçlarda bu şekilde ilerler ve son derece normaldir. Sönmeyen ve kırmızı renkte bulunan arıza lambaları varsa arabanızı çalıştırmamanız tavsiye edilir. 

Volkswagen marka bir arabanızda arıza lambası yanıyorsa öncelikle panik yapmanıza gerek yok. Arıza lambası Volkswagen marka araçlarda genel olarak hepsinde aynı şeyi ifade eder. Bir diğer deyişle; Volkswagen Golf arıza lambası, Volkswagen Passat arıza lambası, Volkswagen Arteon arıza lambası, Volkswagen Amarok arıza lambası anlamları ve diğer Volkswagen marka araçlarda olan arıza lambası anlamları genel olarak aynıdır.

Kırmızı renkli uyarılar en önemli ve araç için tehlikeli sayılabilecek, 1. derece önceliğe sahip uyarılar iken, sarı renkli uyarılar ise 2. derece önceliğe sahip uyarılardır. Yeşil renkli uyarılar sadece bilgi amaçlıdır, bir süre daha araç kullanılabilir ancak her renk ışıkta aracın mutlaka bir servise gösterilmesi önerilir. Bu şekilde, ileride oluşabilecek bir problemin önüne geçilmiş olacaktır. Uyarı ne renk olursa olsun, göz ardı edilmemeli ve en kısa sürede bir servise giderek arıza giderilmelidir. Bu şekilde güvenli bir sürüşten ve araç için potansiyel tehlikelerin elimine edilmesinden söz edilebilir.

Otopratik hizmet noktalarında Volkswagen bakımı, onarımı, ekspertizi, parça temini, oto check-up hizmeti alabilirsiniz. İhtiyacınız olan tüm hizmetleri, Volkswagen marka otomobiliniz için de güvenle tamamlayabilirsiniz. Volkswagen arıza lambası randevusu için Otopratik rehberliğinde online olarak kolaylıkla ilerlemeniz mümkün!

Otopratik Volkswagen arıza lambası kontrolü

Otopratik’te Volkswagen otomobiliniz için arıza lambası kontrolü sağlayabilirsiniz . Ayrıca Volkswagen ile uyumlu parça ihtiyacına güvenle cevap bulabilirsiniz. Aracınız için herhangi bir oto kontrol hizmeti veya parça değişimi ihtiyacınız varsa da burada profesyonel hizmet almanın mümkün. 

Otopratik uzmanlığı ile Volkswagen bakım servisinde doğru tamir yöntemini bulabilir, araca en sağlıklı şekilde uygulanmasını sağlayabilirsiniz. Volkswagen arıza lambası fiyatları için bilgi edinebilirsiniz. Verilen hizmet ve kullanılan ürün için garanti alabilirsiniz. Ayrıca yapılan işlem hakkında hem yazılı hem de sözlü bilgi edinebilirsiniz.