Otopratik Logo
close hamburger menu

Volkswagen İkaz Lambaları

Almanca’da halkın arabası anlamına gelmekte olan Volkswagen 1937 yılında Almanya’da kuruldu. Kurulmuş olduğu zamandan bu yana birçok başarıya damga vurmuş olan Volkswagen, Türkiye’de de popüler bir araç markası olarak üst sıralarda yer alıyor. Tüm araçlarda bulunduğu gibi Volkswagen marka araçlarda da ikaz lambaları bulunuyor. Sürüş güvenliği için çok önemli bir yere sahip olan ikaz lambaları sürücüyü araçta olmuş veya olabilecek bir sorunu hızlı bir şekilde iletmeye yarıyor. Beklenmedik bir anda aracınızın ikaz lambalarının yandığı zaman panik yapmadan Otopratik servisleri iletişime geçebilirsiniz. Otopratik’ten alanında uzman teknik kadrosu, müşteri memnuniyetine verdiği önem ve tüm hizmet şeffaflığı ile uyarı ve ikaz lambaları kontrolü servis hizmeti alabilirsiniz. Aracınızın ihtiyacı olan tüm hizmetleri en pratik ve hızlı bir şekilde almak için Otopratik öncülüğünde Volkswagen ikaz lambaları randevusu oluşturabilirsiniz. 

Volkswagen İkaz Lambaları Anlamları Nelerdir?

Volkswagen araçların hepsine bulunan ikaz lambaları modelden modele değişiklik göstererek sesli uyarı sistemine de sahiptir. Bu şekilde, söz konusu aracın mekanik bileşenlerinde ya da elektronik bileşenlerinde herhangi bir aksaklık, arıza veya bir problem olduğunda, aracın daha fazla zarar görmesine engel olunması için araç arıza lambaları sesli uyarılar beraberinde sürücüyü uyarıyor. Volkswagen araçlar sürüş deneyimini daha güvenli ve konforlu sağlamak için gösterge panelinde bir sürü ikaz lambasına sahiptir. Sürüş güvenliğiniz ve istenmeyen kazaların gerçekleşmemesi adına bu ikaz lambalarına çok dikkat edilmesi gerekiyor. Sürücülerin uyum sorunu yaşamamaları için birçok araçta bulunan ikaz lambalarının sembolleri ve konumları aynıdır. Fakat araçtan araca nadir de olsa ikaz lambalarının sembol ve kesin konumları değişiklik göstererek sürücü için kafa karışıklığına yol açabilir. Böyle bir durumla karşılaştığınızda panik yapmadan Otopratik Volkswagen servisi ile iletişime geçerek kafa karışıklığına sebep olan ikaz lambaları hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Volkswagen Gösterge Paneli ve İkaz Lambaları 

Her araçta olduğu gibi Volkswagen marka ve model araçların da gösterge panelinde bir sorun olması dahilinde sürücüyü hızlıca uyarmak için ikaz lambaları bulunuyor. Sürüş esnasında verdiği uyarılarla yaşanması olası büyük kazaların önüne geçerek hayati önem taşıyan bu ikaz lambaları sürücüler tarafından dikkate alınmalıdır. Çalışma şekilleri, aracın kontağı çalıştıktan sonra hepsi aynı anda yanar ve 1-2 saniye sonra geri sönerler. Fakat aracınızda yolunda gitmeyen bir sorun varsa bunu sürücüye en hızlı bir şekilde iletebilmek için soruna ilişkin ikaz lambası yanmaya devam eder. Her zaman ciddi bir tehlikeyi uyarmayan ikaz lambaları ileriye yönelik oluşabilecek sorunların da habercisi olabilir. Peki ikaz lambalarının ciddiyetini anlamak için ne yapmak gerekir. İkaz lambaları yeşil, sarı ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk ışıkla yanarlar. Bu ışıkların her birinin ifade ettiği anlam farklıdır. 

Yeşil: Sitem düzgün çalışıyor veya şu an kullanıma uygun halde, 
Sarı: Bir şeyler yolunda gitmiyor, daha dikkatli olun ve mümkün olduğunca en kısa sürede aracınızı bakıma götürerek servis çalışanlarından yardım alın,
Kırmızı: Ciddi ve potansiyel olarak araç güvenliğini tehdit eden sorunlar var, aracınızı çalıştırmayın veya güvenli bir yerde park haline getirin.

Eğer kontağı çalıştırdıktan sonra kırmızı yanan ikaz lambası ile karşılaşıyorsanız motorunuzu durdurmanız ve servis destek ekibinden yardım almanız tavsiye edilir. Sürüş esnasında yanan kırmızı bir ikaz lambası olursa da panik yapmadan aracı en yakınınızda bulunan uygun bir yere park edip motorunuzu durdurduktan sonra Otopratik servis ekibi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Otopratik Volkswagen Servis Fiyatları

Otopratik firması uzun yıllardır edinmiş olduğu deneyimlerine deneyim katarak, müşterilerine en kaliteli hizmeti sunmaya devam ediyor. Araçların ömrünün uzaması ve ilk günkü gibi bir sürüş performansı yaşatabilmesi için yedek parça seçimlerinde her zaman en güncel, kaliteli ve garantili olmalarına önem veriyor. Bu hizmetlerin yanında müşterilerini de düşünmeyi unutmayarak ekonomik onarım paketleri sunuyor. Herkesin kolaylıkla faydalanabileceği bu onarım paketleri hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için, Otopratik web sitesini ziyaret ederek aracınızın ihtiyacı olan onarım paketini seçmeniz Volkswagen ikaz lambaları fiyatları hakkında bilgi edinmek için yeterlidir. Sonrasında dilerseniz hızlı bir şekilde kendinize en uygun zaman için randevu oluşturabilirsiniz.