Otopratik Logo
close hamburger menu
Akü Ne Zaman Değiştirilir?

Akü Ne Zaman Değiştirilir?

Akü Ne Zaman Değiştirilir?

Bir araba aküsü, arabanın akü sisteminin temel bir bileşenidir ve onsuz arabanız çalışmayacaktır. Akülerin ortalama ömrü 5 ila 6 yıla kadar dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ancak kullanım sıklığı ve şekli de araç akülerinin ömrü üzerinde belirleyicidir. Peki akü bittiğinde ne olur? Aracınızın aküsünün değişme zamanının geldiğini gösteren işaretler nelerdir?

Öncelikle “Araba aküsü nedir?” sorusunun yanıtını ve çalışma prensibinin bilmek araç sahipleri açısından önemlidir. Bir araba aküsü, motor çalışmıyorken otomobilin elektrik sistemlerine güç sağlayan bir cihazdır. Genellikle bir arabanın kaputunun altında bulunurlar. Akü, araç çalışırken şarj olur ve tipik olarak bir otomobilin bilgisayarı tarafından kontrol edilir. Akü eskidiğinde, asit seviyesi yüksek olduğunda, aktığında veya araca güç üretmiyorsa değiştirilme zamanı geldiği anlamına gelir. Bu işlem yapılırken kaliteli bir akü tercih edilmeli ve alanında uzman kişiler tarafından akü değişimi işlemleri yapılmalıdır. Akü değişimi yaptırmak istediğinizde mutlaka Otopratik tarafından sunulan akü değişim fiyatları hakkında bilgi almalısınız. Öte yandan aracınız için ihtiyacınız olan yalnızca akü şarj etme ise de Otopratik kaliteli hizmet anlayışı ile yanınızdadır.

Araba Aküsünün Ömrü Ne Kadardır?

Araba Aküsünün Ömrü Ne Kadardır?

Aracınızın aküsünün olması gerekenden daha hızlı bittiğini fark etmeye başladığınızda, değiştirme zamanı gelmiştir. Bir araba aküsü genellikle yaklaşık 6 yıl dayanır. Aracınızın aküsünü değiştirme zamanı geldiğinde, akünün hala düzgün çalışıp çalışmadığını veya eskimiş olup olmadığını belirlemek önemlidir. Peki araç aküsü ne zaman değiştirilir? Aracınızın aküsü ömrünün sonuna gelmişse ve artık aracınızı çalıştıramıyorsa, akünüzü değiştirmelisiniz. Akünün durumunu öğrenmek için düzenli olarak periyodik bakım hizmetlerinden faydalanmalı ve aracınızın genel bakım ve onarım işlemlerini doğru zamanda yaptırmalısınız. 

Araç Aküsü Neden Biter?

Araç Aküsü Neden Biter?

Aracınızın aküsü çok çabuk bitiyorsa bu durum akünün değiştirilmesi gerektiği anlamına gelir. Akünün bitmesi trafikte yolda kalmanıza neden olabilir. Aracınız çalışmıyorsa, stop ediyorsa veya arabanız hiç hareket etmiyorsa, muhtemelen aküyü değiştirme zamanı gelmiştir. Akünüz bittiğinde ne yapmanız gerektiğinden emin değilseniz, aracınızı her zaman sorunu tespit edebilecek ve aracınızı tekrar yola çıkarmanıza yardımcı olacak Otopratik uzmanlarından destek alabilirsiniz. Yüksek teknolojik cihazları ile fark yaratan oto servis hizmeti sunan Otopratik kurumsal ve güvenilir bit oto servis markasıdır. Sektöründe adından sıklıkla söz ettiren hizmetleri ile özellikle önceden belirlediği fiyatları ile bütçe planlamanıza katkı sağlar. Otopratik oto servis ücret listesi açık ve net bir şekilde sunulmaktadır. Siz de güvenilir oto servis hizmetlerinden faydalanmak için zaman kaybetmeyin. Size en yakın bayimizden kendinize uyan gün ve saat için online oto servis randevusu hakkında bilgi alabilir ve randevunuzu hemen oluşturabilirsiniz.