Otopratik Logo
close hamburger menu
Araba Nasıl Kaldırılır?

Araba Nasıl Kaldırılır?

Araba Nasıl Kaldırılır?

Bir arabayı kaldırmak için yapılabilecek birçok şey var. Bunlardan ilki, arabanın üzerindeki ağırlığın nerede olduğunu, ağırlığın nereye aktarıldığını ve arabanın yük taşıma kapasitesini anlamaktır. Peki yokuşta araba nasıl kalkar? Arabayı stop ettirmeden kaldırmanın püf noktası nedir? Araba kullanmaya yeni başlayanlar veya ehliyetini yeni alanlar için sıklıkla merak edilen bu konulara yönelik bilgi sahibi olmak önemlidir. Öte yandan yeni bir arabayı kullanmaya alışmaya çalışan kişiler de bir aracın nasıl kaldırılacağını bilmek ister.

Eğer aracınızı tekerleğine veya alt takımlara müdahalede bulunmak için kaldırmak istiyorsanız mutlaka yanınızda bir kriko olduğundan emin olmalısınız. Aracınızla seyir halinde iken bir sorun ortaya çıktıysa ve aracı kaldırmanız gereken bir durum varsa kriko sizin için adeta bir kurtarıcı olacaktır. Öte yandan çekici hizmetlerinden faydalanmak veya hemen bir Otopratik noktasına gelerek uzman desteği almak da mümkündür. 

Yokuşta araba nasıl kalkar?

Yokuşta araba nasıl kalkar?

Bir araba bir yokuşa yerleştirildiğinde, araba belirli bir yöne doğru hareket eder. Araba yokuşta ileriye doğru hareket edecek ve ardından araba yokuşun zirvesine ulaştığında geriye doğru hareket edecektir. Arabanın ağırlığı, arabanın yokuş yukarı çıkmasına neden olur. Araba yokuşun zirvesine ulaştığında araba ileri doğru hareket edecek ve arabanın ağırlığı arabanın yokuş aşağı gitmesine neden olacaktır. Bu durumda arabayı doğru bir şekilde hareket ettirmek için sürücünün gaz pedalına basması gerekir.

Arabayı Stop Ettirmeden Kaldırmanın Püf Noktası Nedir?

Arabayı stop ettirmeden kaldırmak için sık sık pratik yapmanız gerekir. Zaman geçtikçe adeta bisiklete binmeyi öğrenir gibi aracı nasıl kaldıracağınızı düşünmeden yolculuğa çıkmaya başladığınızı fark edeceksiniz. Arabayı kaldırmanın püf noktası ise debriyajı yavaşça bırakırken eş zamanlı bir şekilde gaz pedalına basmaktır. Yokuşlu yollarda aracı kaldırırken gaz pedalını debriyajdan sonra basarken hızlı geçişler yapmak önemlidir.

Arabayı Stop Ettirmeden Kaldırmanın Püf Noktası Nedir?

Aracınızı kaldırırken frenlerden ses geldiğini duyuyorsanız kimi alanlarda profesyonel destek almanız gerekiyor olabilir. Otopratik uzmanları tarafından sunulan hizmetlerden faydalanmak için geç kalmamanın önemlidir. Aksi takdirde henüz ciddi olmayan herhangi bir sorun zamanla yüksek maliyetlere varan tamir ve değişim masraflarına neden olabilir. debriyaj ve fren ile ilgili en sık ihtiyaç duyulan hizmetleri şu şekilde sıralamak mümkündür. 

Otopratik tarafından sunulan ayrıcalıklı ve güvenilir hizmetlerden faydalanmak için tek yapmanız gereken şey ihtiyaç duyduğunuz hizmetlerin detaylarına ve oto servis fiyat listesine göz atmak. Otopratik’in açık ve şeffaf bir şekilde sunduğu ücret bilgisi ile son anda ortaya çıkacak maliyetlerden korunmak mümkün. Yüksek teknolojik araçlara sahip eğitimli ekibi ve kullandığı kaliteli malzemeler ile ön plana çıkan Otopratik yüksek memnuniyeti hedefler. Otopratik güvencesi ile oto servis randevu sisteminden hızlı ve kolayca size uygun gün ve saat için planlamalarınızı yapabilirsiniz.